Jak szybko i za przyzwoite pieniądze sprzedać samochód? Pytamy eksperta w tej branży.

Sprzedaż samochodu jest nieunikniona, jeśli dotychczasowe auto przestało spełniać nasze oczekiwania, potrzebujemy większego albo lepiej sprawdzającego się w trudnych warunkach na długich dystansach. Wtedy pojawia się kwestia, jak sprzedać dotychczasowy samochód, aby uzyskać za niego jak najlepszą cenę. Warto w tej kwestii doradzić się ekspertów w branży samochodowej, którzy mają doświadczenie w sprzedaży samochodów.

Większość osób, które sprzedają swoje dotychczasowe auta, chce uzyskać za nie jak najwyższą cenę, gdyż środki te są przeznaczane na zakup nowego samochodu. To, czy uda nam się uzyskać dobrą kwotę za sprzedaż zależy od bardzo wielu czynników, nie tylko od stanu samochodu czy jego marki, ale również od tego, czy zależy nam na czasie. Jeśli chcemy sprzedać auto jak najszybciej, bardzo często godzimy się na taką cenę, jaką zaproponuje nam pierwsza osoba zainteresowana zakupem. Jeśli jednak nie spieszymy się i nie potrzebujemy gotówki w krótkim czasie, warto poczekać na kupca, który zaoferuje sporo więcej.

Dobre ogłoszenie to podstawa szybkiej sprzedaży

Aby dobrze sprzedać samochód, warto znać chociażby podstawy marketingu, szczególnie wtedy, gdy sprzedajemy auto w sieci. Większość kierowców, którzy chcą się pozbyć dotychczasowych samochodów, umieszcza ogłoszenia na którymś z branżowych portali ogłoszeniowych, na których znajdują się tysiące innych ogłoszeń. Trzeba więc zadbać o to, by nasze ogłoszenie wyróżniało się spośród innych, a jednocześnie by przyciągało uwagę. Ważne są odpowiednie zdjęcia samochodu – im więcej, tym lepiej. Dobrze jest sfotografować auto zarówno z zewnątrz, jak i jego wnętrze. Kolejna kwestią jest dobry, szczegółowy opis. Dzięki temu samochód będzie prezentował się sam i nie trzeba będzie odpowiadać na dziesiątki pytań osób, które być może będą zainteresowane zakupem. Jeśli auto będzie dobrze i profesjonalnie opisane, szanse na jego szybką sprzedaż wzrosną. Oczywiście, pod warunkiem, że zaoferujemy cenę zbliżoną do rynkowej, a nie mocno zawyżoną. Osoby kupujące również robią rozeznanie na rynku i doskonale wiedzą, jaka cena za dane auto jest akceptowalna, a jaka mocno zawyżona.

Nie każde auto da się sprzedać

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą sprzedać samochód, jest również umieszczenie go w którymś z dobrze prosperujących komisów samochodowych. Wtedy nie trzeba martwić się robieniem zdjęć czy ogłaszaniem auta – robi to za nas właściciel komisu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jeśli sprzedajemy auto przez pośrednika, pobierze on za to prowizję w odpowiedniej wysokości. Właściciele samochodów powinni również mieć świadomość, że nie każde auto da się sprzedać. Czasem mocno zużyte, wyeksploatowane i sfatygowane samochody nie cieszą się żadnym zainteresowaniem potencjalnych kupców ich sprzedaż jest raczej niemożliwa. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest złomowanie aut Szczecin, dzięki czemu szybko i sprawnie można pozbyć sę samochodu i zająć poszukiwaniem nowego auta. Nie warto tracić czasu na próby sprzedaży w komisie czy przez internet samochodu, na którego nie będzie żadnego zainteresowania. W ten sposób stracimy jedynie czas, który można by poświęcić na poszukiwania nowego auta.

Więcej informacji na stronie: http://auto-skupszczecin.pl

2 Comments on “Jak szybko i za przyzwoite pieniądze sprzedać samochód? Pytamy eksperta w tej branży.”

  1. Ostatnio sam stałem przed dylematem sprzedaży auta. Z racji iż mało swoje lata i było podniszczone wiedziałem iż nie uzyskam dużej kwoty. Co więcej zastanawiam się czy w ogolę nadaje się do sprzedaży. Skontaktowałem się z firmą do której link zamieszam w komentarzu. Dlaczego? Bo najzwyczajniej w świecie jestem naprawdę zadowolony z przebiegu transakcji. Wystarczyło iż wyślę formularz kontaktowy ze zdjęciem. Skontaktował się ze mną przemiły Pan umówił się zemną w dogodnym dla mnie terminie. Po ustaleniach zgodziłem się na warunki. Były korzystne i przejrzyste. Dodatkowo auto nie miało przeglądu ale właściciel przysłał własną lawetę. Pierwszy raz korzystałem z usług auto skupu i nie żałuję.

  2. Szukałem dobrego skupu aut żeby szybko sprzedać moje. Znalazłem autokupiec.pl na którym szybko wyceniłem i później go sprzedałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *