Lubisz grać na laptopie? Sprawdź, jak przyspieszyć swój sprzęt!

Chcesz przyspieszyć swój laptop do gier ? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia dysku twardego, usuwania plików tymczasowych, instalowania większej ilości pamięci i czyszczenia systemu, aby w pełni wykorzystać możliwości laptopa.

Zidentyfikuj programy spowalniające komputer

Jeśli masz programy, które wykorzystują wiele zasobów, musisz zdecydować, czy są one warte zasobów, których używają. Mogą to być aplikacje wysokiego poziomu, których używasz, mogą to być elementy uruchamiane automatycznie, których nie używasz, lub program, który otworzyłeś wcześniej i o którym zapomniałeś.

Niektóre programy zużywają bardzo mało zasobów, gdy są bezczynne. Inne, zwłaszcza jeśli sprawdzają dostępność aktualizacji w Internecie lub pracują nad zadaniem, mogą zużywać dużo mocy obliczeniowej i dużo pamięci RAM. Jest wtedy mniej zasobów do wykorzystania przez inne programy. Może to spowalniać przełączanie programów, a nawet aktualizować dane w niektórych aplikacjach.

Aby zobaczyć, które programy zużywają najwięcej zasobów, naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl, Alt i Delete. Wybierz Menedżera zadań. Na karcie Procesy możesz zobaczyć:

  • elementy, które są obecnie otwarte,
  • ile procesora i pamięci zużywa każdy.

Następnie możesz zamknąć programy, których nie używasz, aby przenieść zasoby do programów, których używasz.

Oczyść dysk

Czyszczenie dysku usunie niepotrzebne pliki i można je bezpiecznie usunąć. Usuwa również pliki tymczasowe i opróżnia Kosz.

Aby wykonać czyszczenie dysku, wykonaj poniższą procedurę:

1. Kliknij menu Start lub przycisk Windows
2.Wybierz Mój komputer lub Komputer
3.Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz wyczyścić. Zwykle jest to dysk C:.
4.W wyświetlonym oknie dialogowym pojawi się informacja o ilości wolnego miejsca na dysku. Jeśli wolne miejsce jest mniejsze niż 20% całkowitego rozmiaru dysku, kliknij przycisk Oczyść dysk.
5.Sprawdź dysk, który chcesz wyczyścić. Komputer obliczy, ile miejsca zostanie zwolnione.
6.Zaznacz wszystkie pola, a następnie kliknij OK.

Czysty dysk twardy pozwoli komputerowi szybciej znajdować pliki.

Odinstaluj nieużywane programy

Wiele komputerów ma fabrycznie zainstalowane programy i aplikacje – możesz nawet nie wiedzieć, że są na twoim laptopie. Lub pobrałeś aplikację, której już nie używasz. Usunięcie tych programów może zwolnić miejsce na dysku, aby system mógł szybciej znaleźć żądane pliki.

Aby odinstalować programy, wykonaj następujące kroki:

1.Kliknij menu Start lub przycisk Windows
2. Wybierz Panel sterowania
3.Kliknij Programy
4.W obszarze Programy i funkcje wybierz Odinstaluj program
5.Wybierz programy, których nie używasz, i kliknij przycisk Odinstaluj.

Komputer nie wyświetli opcji Odinstaluj dla programów niezbędnych do uruchomienia systemu. Komputery mogą również zawierać programy ustawione na automatyczne uruchamianie w tle. Mogą to być programy, których chcesz i od czasu do czasu używasz, ale nie uruchamiają się automatycznie. W zależności od liczby programów, których nie CHCESZ uruchomić automatycznie, powinieneś zobaczyć krótszy czas uruchamiania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *