Masz opony niskoprofilowe – ubezpiecz się, by uniknąć drogich kosztów wymiany

Jesteś szczęśliwym posiadaczem, pięknego sportowego samochodu? Nic dziwnego, przecież od zawsze o takim marzyłeś! Pomimo oryginalnego wyglądu auta i ogromnej mocy pod silnikiem czujesz jednak, że brakuje tu czegoś, co doda mu pazura. Opony niskoprofilowe sprawią, że uzyskasz taki efekt. Zanim się zdecydujesz na nowe ogumienie, zasięgnij rad osób, które wcześnie zdecydowały się na taki zakup.

Opony niskoprofilowe to niezbędny element auta sportowego. Niestety, poprzez swoje nietypowe wykonanie mają tyle samo zalet, ile wad. Sprawdźmy, czym się charakteryzują i co warto o nich wiedzieć!

Co w ogóle oznacza nazwa opony niskoprofilowe?

Każdy miłośnik przeróbek oraz tuningu aut ma świadomość, że nie dla każdego te opony zostały stworzone. Opony niskoprofilowe to takie o profilu równym lub mniejszym niż 50-55%. Na parametry produktu składa się szerokość, profil i średnica osadzenia. Rozmiar opon podawany jest w takiej kolejności, jak wspomniane parametry np. 225/50 R16.

Zalety opon niskoprofilowych

Tym, co wpływa na największe zainteresowanie produktem, jest wygląd auta po tuningu. Model, od razu nabiera drapieżności i wyglądu sportowego auta. Opony są także dość sztywne, dlatego bardzo dobrze zachowują się na drodze, a przy dużej prędkości jazda na zakrętach jest znacznie bezpieczniejsza, niż w przypadku standardowego modelu.

Wady opon niskoprofilowych

Podczas jazdy po nierównym terenie odczuwalny będzie dość duży dyskomfort, opony niezbyt dobrze radzą sobie bowiem z wyboistym terenem. Nie trudno też w takich warunkach uszkodzić opony i felgi. Podczas jazdy na mokrej i nierównej nawierzchni zdecydowanie zmniejsza się przyczepność opon, a zawieszenie zużywa się dużo szybciej, niż przy jeździe na zwykłych oponach.

Jeżeli kochasz szybką i bardzo dynamiczną jazdę, licz się z tym, że wymiana opon będzie dużo częstsza, niż do tej pory.

Ubezpieczenie ogumienia przy oponach niskoprofilowych

Takie ubezpieczenie może się przydać absolutnie każdemu. Jeśli więc dużo podróżujesz, przemierzasz wiele kilometrów i nie masz ochoty ani siły po ciężkim dniu wymieniać opony, po prostu je ubezpiecz. Posiadacze aut sportowych i luksusowych już dawno wpadli na ten pomysł i świetnie się on sprawdza. Zwłaszcza, kiedy posiadasz opony niskoprofilowe. Ze względu na ich budowę warto takie ubezpieczenie wykupić. Zobacz: Dlaczego warto ubezpieczyć opony? Nowoczesne samochody nie zawsze posiadają koło zapasowe, wtedy pomoc fachowca okaże się niezbędna. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam także: zwrot kosztów zakupu nowych opon, gdy zostały całkowicie zniszczone np. podczas chuligańskiego wybryku. Przy dodatkowych elementach ubezpieczenia auta koszt Twojej polisy na cały rok na pewno wzrośnie, musisz jednak wiedzieć, że wymiana opon niskoprofilowych nie zawsze jest taka prosta, a uszkodzenia nie zawsze pozwalają na kontynuowanie dalszej jazdy.

Jeżeli naprawdę zależy Ci na nienagannym wyglądzie auta i jesteś absolutnym fanatykiem motoryzacji, to zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo Twój samochód zyska na wyglądzie, poprzez założenie nowiutkich opon niskoprofilowych. Będzie cieszył oko nie tylko właściciela, ale także przechodniów oraz innych zerkających zazdrośnie kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *