Mobilna franczyza czyli oferty dla miłośników motoryzacji

Prowadzenie biznesu zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem oraz koniecznością zainwestowania własnych pieniędzy. W przypadku biznesu franczyzowego, choć nie unikniemy wydatków, z pewnością ryzyko biznesowe możemy ograniczyć do minimum.

Branża motoryzacyjna ma się zaskakująco świetnie, zarówno duże firmy, jak i niewielkie biznesy radzą sobie na rynku dobrze, gdyż z roku na rok rośnie również zapotrzebowanie na ich produkty i usługi. Otwierając biznes samochodowy niemal zawsze można mieć pewność, że będzie on cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Oczywiście, pod warunkiem, że wszystkie jego aspekty będą odpowiednio przemyślane oraz że zadbamy o właściwą lokalizację. Nawet najlepsza i najciekawsza firma może narzekać na brak klientów, jeśli na siedzibę wybierze nieciekawe miejsce, do którego klienci nie będą chętnie przyjeżdżać.

Jakie korzyści daje franczyza?

Jeśli planujesz prowadzić biznes związany z motoryzacją, sprawdź, jakie możliwości daje Tobie działanie na zasadzie franczyzy. Taki biznes polega przede wszystkim na prowadzeniu działalności pod szyldem innej znanej, dużej marki. Firma, która jest franczyzodawca, najczęściej jest już znana i ceniona na rynku, dzięki czemu franczyzobiorca nie musi walczyć o klientów czy nadmiernie się reklamować. Sama nazwa i logo będą odpowiednio przyciągały nowych klientów.

Ale to nie wszystkie korzyści z franczyzy. Można również liczyć na kompleksową strategię marketingową, duże możliwości reklamowe, sprawdzone kontakty biznesowe, kursy, szkolenia oraz wsparcie franczyzodawcy na każdym etapie prowadzenia działalności. Decydując się na franczyzę ryzykujemy zdecydowanie mniej, niż gdybyśmy chcieli budować nową firmę całkowicie od zera.

Na co zwracać uwagę przed startem biznesu?

Otwarcie biznesu franczyzowego daje franczyzobiorcy całe mnóstwo korzyści, ale również trzeba liczyć się z tym, że wiąże się to z wieloma obowiązkami. Franczyzobiorca musi spełniać warunki zapisane w umowie franczyzowej, wprowadzać w życie wszystkie zarządzenia franczyzodawcy, a także opłacić opłatę licencyjną i co miesiąc dzielić się z franczyzodawcą częścią zysków. Co więcej, trzeba już na starcie dysponować odpowiednio dużym kapitałem. Nie są to co prawda kwoty wymagane przy rozkręcaniu biznesu od zera, ale osoba, która nie ma żadnych oszczędności może mieć problem ze znalezieniem dla siebie franczyzodawcy.

Zanim zdecydujemy się na wejście we franczyzę z konkretną firmę, warto sprawdzić, jakie warunki oferują poszczególni franczyzodawcy. Baza franczyzy przyda się osobom, które do tej pory niewiele miały wspólnego z biznesem i niewiele o franczyzie wiedzą. Warto porównać co najmniej kilka firm i wybrać taką, która oferuje jak najlepsze warunki współpracy.

Trzeba również pamiętać, że decyzja o franczyzie powinna być przemyślana. Umowa franczyzowa podpisywana jest bowiem na co najmniej kilka lat i nie można zrezygnować z biznesu wtedy, kiedy się chce bez konieczności płacenia różnych kar, jakie zawarte są w umowie franczyzowej. Podobnie jak do każdego innego biznesu, do franczyzy trzeba po prostu podchodzić odpowiedzialnie.

Dodaj komentarz