Najczęstsze usterki w Skodach – awarie i problemy

Wśród najczęściej kupowanych przez Polaków aut, marka Skoda cieszy się od lat niesłabnącą popularnością, będąc zwykle w pierwszej piątce kupowanych aut. Nic w tym dziwnego, to solidna i sprawdzona marka, która oferuje samochody dla różnych grup kierowców. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby potrzebujące małych, miejskich samochodów, jak i miłośnicy dużych, terenowych aut z napędem na cztery koła.

Skoda jest chętnie kupowana zarówno w wersji nowej, jak i używanej. Nowe samochody, wyjeżdżające prosto z salonów, są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, które mają ułatwiać kierowcom bezproblemową jazdę w każdych warunkach. I paradoksalnie, to właśnie elektronika w nocy samochodach szwankuje najczęściej.

Jeśli bowiem chodzi o części typowo konstrukcyjne, nowe Skody są naprawdę na najwyższym poziomie i przez długi czas nie powodują żadnych problemów z użytkowaniem. Elektronice zdarza się natomiast zawiesić lub niesprawnie działać. Wtedy najczęściej konieczna jest wizyta w autoryzowanym serwisie w celu naprawienia usterki. Warto jednak wspomnieć, że są to dosyć rzadkie przypadki, obejmujące niewielki odsetek nowych samochodów tej marki.

Co się psuje w używanych autach?

Oprócz samochodów nowych, Skodę kupujemy chętnie także w wersji używanej. Kilku lub kilkunastoletnie Skody cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich bardzo dobry stan, który oczywiście w dużym stopniu jest uzależniony od tego, w jaki sposób były użytkowane.

Zanim więc kupimy samochód z rynku wtórnego, warto bardzo dobrze obejrzeć interesujące nas auto, zwracając uwagę nie tylko na wygląd ogólny, ale również na to, co znajduje się pod maską. Wśród najczęstszych usterek, jakie możemy spotkać w Skodach, warto wymienić między innymi szwankującą i zacinającą się skrzynię biegów oraz szybko zużywające się elementy silnika.

Niektórzy kierowcy narzekają też na dosyć szybko ścierającą się tapicerkę, jednak jest to kwestia kosmetyczna, która raczej nie ma żadnego wpływu na jakość i bezpieczeństwo jazdy. Dosyć często zdarzają się też wadliwe układy hamulcowe, które wymagają natychmiastowej naprawy usterek. Z plusów natomiast warto zwrócić uwagę na dobre układy kierownicze wydechowe, a także dosyć rzadkie problemy z korozją.

Stawiaj na dobre części zamienne

Pod względem usterkowości Skoda wypada całkiem dobrze, jeśli porównamy ją do innych marek cieszących się dużą popularnością na rynku. Jeśli jednak zdarzą się nam jakieś problemy, warto skorzystać z profesjonalnego serwisu, a także kupować dobrej jakości części zamienne, dedykowane do samochodów tej marki. Skoda części to doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą szybko i sprawnie wymienić uszkodzone elementy na nowe. Szeroki wybór dobrej jakości części to gwarancja, że na naprawę nie trzeba długo czekać, dzięki czemu bardzo szybko można na powrót cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *