Osuszanie budynków Wrocław – problem z kondensacją w garażu? Podpowiadamy co z tym zrobić!

Kondensacja w garażach jest częstym problemem. Jeśli zostanie zignorowana, nadmiar wilgoci w garażach, który może pochodzić z różnych źródeł, może prowadzić do większych problemów dla właścicieli domów w późniejszym czasie.

Istnieje kilka skutecznych kroków, które mogą zmniejszyć kondensację w garażu, a profesjonalne osuszanie budynków wrocław jest jednym z nich.

Przestrzeganie zaleceń przedstawionych na poniższej liście ochroni garaż i mienie osobiste przed szkodliwymi długoterminowymi skutkami kondensacji w garażu.

Niektóre z tych środków ograniczających kondensację można załatwić samodzielnie. W przypadku bardziej skomplikowanych napraw kondensacyjnych dobrym pomysłem jest pozostawienie ich profesjonalnej firmie zajmującej się remontami garażu. Oni dadzą pewność, iż zadanie zostanie wykonane prawidłowo i zapewni pożądaną estetykę miejsca.

Kondensacja garażu: proste wyjaśnienie

Kondensacja garażu wynika z wilgoci w powietrzu. Gdy wilgoć zetknie się z zimną powierzchnią, krople wody gromadzą się i stwarzają podstawy do potencjalnie poważnych problemów.

Nadmierna kondensacja i wilgotność w garażu mają negatywny wpływ na Twój dom. Mogą uszkodzić fundament garażu i spowodować szybsze rdzewienie narzędzi, pojazdów i szafek. Pleśń i pleśń z kondensacji w garażu również stanowią zagrożenie dla zdrowia Ciebie i Twojej rodziny.

Powszechne źródła kondensacji

Problemy z kondensacją w garażu mogą wystąpić w domach znajdujących się zarówno w gorącym, jak i zimnym otoczeniu. Niskie temperatury w zimie, a następnie rosnąca wilgotność wiosny i wczesnego lata sprawiają, że garaż i dom są narażone na nadmierną wilgoć.

Domy w obszarach o wysokiej wilgotności i sporadycznych spadkach temperatury będą również powodować kondensację w garażu.

Bardzo częstym źródłem kondensacji jest woda deszczowa i topniejący śnieg z samochodów zaparkowanych w garażach. Uruchamianie urządzeń w zimnym garażu bez odpowiedniej wentylacji spowoduje również nadmiar wilgoci w powietrzu. Nadmierna kondensacja może być również spowodowana niewłaściwym odprowadzaniem wody z dachu, co powoduje wycieki w garażu.

Kilka sposobów na efektywną redukcję kondensacji w garażu

Kontroluj temperaturę swojego garażu. Używanie nagrzewnicy w chłodniejszych miesiącach pozwoli utrzymać temperaturę w garażu na stałym poziomie i kontrolować poziom kondensacji. Unikaj stosowania podgrzewaczy propanowych, które emitują duże ilości pary wodnej. Zapytaj eksperta o najbardziej odpowiednie rozwiązania ogrzewania garażowego.

Użyj paroizolacji. Właściwa instalacja bariery paroszczelnej na ścianie lub zastosowanie produktów izolacyjnych z wbudowaną barierą parową zmniejszy kondensację w garażu. Paroizolacja może być również wykorzystana do pokrycia podłogi, ale unikaj używania jej na sufitach garażowych. Spowoduje to zatrzymanie pary wodnej w garażu.

I pamiętaj – zawsze należy wysuszyć mokry pojazd po zaparkowaniu go w garażu. Wystarczy kilka minut, aby osuszyć mokry pojazd ręcznikiem podczas śnieżnych i deszczowych pór roku, co już samo w sobie zmniejszy poziom wilgotności w garażu.

Dodaj komentarz