Podnośniki warsztatowe

Współcześnie trudno sobie wyobrazić pracę w jakimkolwiek warsztacie bez specjalistycznego sprzętu. Jednymi z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w profesjonalnych warsztatach są wszelkiego rodzaju podnośniki warsztatowe.

  • Profesjonalne podnośniki warsztatowe
  • Wózki podnośnikowe stołowe
  • Profesjonalne podnośniki warsztatowe

Podnośnik warsztatowy to jedno z podstawowych narzędzi pracy, w każdym miejscu pracy, gdzie trzeba podnosić ciężkie przedmioty. Dzięki temu praktycznemu urządzeniu, bez problemu podniesiesz dowolną rzecz, ważącą do 4 ton. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, sprawia, że jest on praktycznie bezawaryjny i przyjazny w obsłudze. Nie sposób sobie wyobrazić pracy w warsztacie samochodowym bez podnośnika podłogowego. Bez problemu podniosą nie tylko samochód osobowy, ale także auto dostawcze, czy busa, gdyż najwyższe modele mają udźwig do 3 ton. Ich mechanizm opiera się na dźwigni hydraulicznej. Kolejnymi podnośnikami przydatnymi w warsztacie są podnośniki stanowiskowe, inaczej zwane nożycowe. Znakomicie spisują się w warsztatach samochodowych i ślusarskich. Podnoszą one ciężar od 500 do 2000 kg i mogą być wykorzystywane również przy produkcji. Coraz więcej osób jeździ na motorach, więc profesjonalny warsztat samochodowy powinien zadbać o to, by zaopatrzyć się w podnośniki do motocykli i samochodów. To urządzenie przeznaczone jest wyłącznie do podnoszenia motorów i quadów. W łatwy i funkcjonalny sposób podnoszą jednoślad, co umożliwia mechanikowi dostęp do wszystkich części pojazdu. Ten typ podnośnika ma udźwig od 400 do 680 kg.

Wózki podnośnikowe stołowe

Wózki podnośnikowe stołowe są kolejnymi narzędziami, bez których żaden magazyn, hala przeładunkowa lub duży warsztat nie mogą się obyć. Tego rodzaju wózki potrzebne są do transportu towarów wewnątrz hal, czy magazynów. Znakomicie sprawdzają się podczas produkcji oraz montażu, a także mogą służyć jako wózki do transportowania różnego rodzaju narzędzi i przyrządów. Przy ich pomocy można również towar bezpiecznie podnosić i opuszczać na pożądaną wysokość. Wózek podnośnikowy stołowy wyposażony jest w akumulator, dzięki któremu możliwe jest podnoszenie i opuszczanie blatu załadunkowego. Te manewry są też do wykonania przy użyciu pompy nożnej. Wózki tego typu wyposażone są hamulce najwyższej jakości, co ma kapitalne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy. Dla użytkujących to urządzenie duże znaczenie ma fakt, że możliwa jest w nich bezstopniowa regulacja opuszczania. Ponadto wózki bezawaryjnie mogą pracować w temperaturze od +40 do -10 stopni Celsjusza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *