Pożyczka na samochód – jakie wybrać ubezpieczenie?

Planujesz zakup nowego samochodu, ale nie masz na to wystarczających oszczędności? Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie samochodu w kredycie. Obecnie na rynku pożyczek bankowych i pozabankowych sporo jest ofert dedykowanych osobom, które chcą kupić nowe auto. Zanim jednak wybierzemy konkretną ofertę, warto bardzo dobrze poznać rynek ofert i zapoznać się z parametrami co najmniej kilku różnych kredytów.

Kredyty samochodowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno osób prywatnych, jak i firm. W tym drugim przypadku są jednak nieco mniej popularne, gdyż pod względem zainteresowania wyprzedza je leasing samochodów. Kredyty samochodowe są natomiast dobrym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, którym zależy na długoletnim okresie płatności i niewysokich ratach. Kredyt samochodowy jest o wiele niżej oprocentowany niż zwykły kredyt gotówkowy, a przy tym okres jego spłaty można rozłożyć nawet na 10 lat. Dzięki temu spłata nawet wysokiego kredytu nie powinna być nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu.

Samochód na miarę możliwości finansowych

Zanim sięgniemy po pożyczkę na auto, warto przede wszystkim zbadać swoją zdolność kredytową. Rzetelne badanie zdolności kredytowej można znaleźć nie tylko w bankach, ale również na wielu stronach internetowych udostępniających popularne kalkulatory. Dzięki nim można sprawdzić swoją zdolność kredytową i ocenić, na jaki samochód możemy sobie pozwolić. Warto w tej kwestii mierzyć siły na zamiary i nie decydować się na zakup auta, na które nas nie stać. Owszem, będzie można wzbudzić westchnienia zachwytu na drodze czy na parkingu przed pracą, jednak spłata takiego samochodu może okazać się nadmiernym obciążeniem finansowym. Zawsze więc kupujmy jedynie takie auta, których spłata będzie dla nas w miarę przystępna i przede wszystkim możliwa.

Kredyt warto ubezpieczyć

Kredyty samochodowe, podobnie jak wszystkie inne produkty kredytowe, dostępne są w wersji z ubezpieczeniem lub bez. Choć opcja z ubezpieczeniem jest droższa, wydaje się o wiele lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu kredytobiorca może spać spokojnie i nie musi się obawiać, że w razie problemów finansowych nie będzie miał z czego spłacać comiesięcznych rat za auto. Kredyty samochodowe można bez problemu ubezpieczyć przede wszystkim od utraty pracy, co pozwoli na bezproblemowe spłacanie także wtedy, gdy nie będziemy mieć gotówki – ubezpieczyciel zrobi to za nas. Wybierając kredyt na samochód, raczej niewielki wpływ mamy na wybór ubezpieczyciela od kredytu – to bank daje nam bowiem konkretną firmę i jej usługi w pakiecie z naszym kredytem. Nie zawsze więc jest to ubezpieczyciel, który spełnia nasze oczekiwania. Czasem jednak trzeba z niego skorzystać, aby w ogóle otrzymać kredyt na samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *