Pracujesz jako kierowca? Jak zadbać o formę po pracy?

Zawodowy kierowca to dobry zawód, który daje wiele możliwości. Ma jednak jedną wadę – jest to praca siedząca, co oznacza, że prędzej czy później mogą pojawić się różne dolegliwości związane z brakiem ruchu. Zawodowi kierowcy powinni więc zadbać o to, by w czasie wolnym mieć sporo ruchu.

Choroby zawodowe kierowców to dosyć spora lista, związana przede wszystkim z ich siedzącą pracą. Najczęstsze dolegliwości wiążą się przede wszystkim z chorobami narządu ruchu – kierowcy chorują przede wszystkim na choroby narządu ruchu. Mają dolegliwości ze strony kręgosłupa, po czasie pojawiają się zwyrodnienia stawów, kłopoty z kolanami i sporo innych chorób. Zawodowi kierowcy mają również problemy z nadmiarem kilogramów – wiele godzin za kółkiem sprawia, że niestety dodatkowe kilogramy mogą pojawiać się dosyć szybko.

Zadbaj o ruch, chociażby w przerwach

Zawodowy kierowca spędza za kółkiem kilka lub kilkanaście godzin w ciągu dnia. To oznacza, że dosyć mało czasu ma na ruch czy aktywność fizyczną. Jednak każdy kierowca ma w ciągu dnia także przerwy. Warto je wykorzystać na odrobinę ruchu – krótki spacer, wyjście z auta, zaczerpnięcie świeżego powietrza. Nawet kilka minut aktywności spowoduje rozprostowanie nóg i zasiedziałych mięśni. Dobrze jest więc wychodzić z auta za każdym razem, kiedy jest ku temu możliwość.

A po pracy – włącz większy wysiłek fizyczny

african mangoBardzo często po pracy zawodowi kierowcy wracają do domu i nie mają już ochoty na żadną inną aktywność. Warto zmienić te przyzwyczajenia, gdyż długotrwały brak ruchu ma same negatywne konsekwencje. Co, oczywiście, nie oznacza, że trzeba koniecznie wyczynowo uprawiać sport. Chodzi przede wszystkim o taką aktywność, która będzie sprawiała przyjemność. Nie każdy kierowca zawodowy musi w wolnym czasie chodzić na siłownie i wylewać na niej siódme poty. Nie trzeba też wyczynowo biegać. Każda aktywność fizyczna ma dobroczynny wpływ na stan organizmu, warto więc dopasować ją tak, by była idealnie dobrana do indywidualnych potrzeb.

Aby ćwiczyć, nie trzeba wychodzić z domu

Panowie, którzy chcą zadbać o kondycję, a niekoniecznie chcą wychodzić z domu, by pobiegać czy iść na siłownię, mają całkiem sporo możliwości do wyboru. Ciekawym rozwiązaniem są bieżnie, które zapewnią zdrową dawkę ruchu codziennie i pod własnym dachem. Nowoczesna bieżnia zapewni spacer w takim tempie, które jest dostosowane do potrzeb i możliwości użytkownika. Wbrew pozorom, bieżnie nie są tylko sprzętem do siłowni czy klubów fitness. Ten ranking bieżni do domu 2018 pokazuje, że jest sporo modeli, które sprawdzą się także w domu czy mieszkaniu. Są proste w obsłudze, a spacerując po nich można oglądać telewizję czy słuchać muzyki, dzięki czemu czas szybciej płynie, a jednocześnie spalane są zbędne kilogramy. Już po kilku tygodniach regularnego korzystania z bieżni można zauważyć wzrost kondycji, lepsze samopoczucie i co najważniejsze – lepszą sylwetkę.

4 Comments on “Pracujesz jako kierowca? Jak zadbać o formę po pracy?”

  1. Nie wiem co może umilić czas w salonach SPA. Natomiast wiem, jakie urządzenia kosmetyczne https://maxmedik.pl/ powinny znależć się w dobrym salonie kosmetycznym. Pozdrawiam gorąco czytelników tego cenionego portalu.

  2. Nawet nie wiecie, jak ćwiczenia potrafią doskonale wyeliminować różne dolegliwości z naszego organizmu. A tych dolegliwości jest wiele i są to takie dolegliwości, z którymi do lekarza nie idziemy, bo „nic się nie dzieje”. Jeśli mamy jakiś problem (niewielki), można poczytać tu http://www.solmorska.com.pl/ o jego ewentualnym zlikwidowaniu. Oczywiście, ćwiczenia mogą pomóc, ale czym więcej informacji, tym lepiej. Wiedza zawsze jest pomocna w rozwiązywaniu różnych problemów więc warto ją nabywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *