Czas na przeprowadzkę? Dowiedz się, jak obchodzić się z lampami!

Dzisiaj pozostajemy w temacie przeprowadzkowym oraz tym, jak bezpiecznie przenieść wszelkiego rodzaju lampy do nowego miejsca zamieszkania. To ważne! Wszakże nikt nie chce ryzykować, by takie cuda jak projekty dostępne na https://boxlab.pl/lampy-do-salonu uszkodzić w trakcie przeprowadzki.

Lampy

Przenoszenie lamp stołowych nie jest trudne, ale wymaga sporo kroków.Aby spakować lampę, najpierw wyjmij żarówkę i klosz z lampy. Owiń przewód wokół podstawy lampy i wsuń wtyczkę do owiniętego przewodu, aby go zabezpieczyć.

Odłóż klosz na bok, uważając, aby trzymać go za metalowe elementy, a nie na boki. Klosze lamp są tak delikatne jak lampy i mogą łatwo rozerwać, zgiąć lub poplamić.

Zwiń całą lampę w folię bąbelkową o około pięć do 10 cm dłuższą niż sama lampa i zabezpiecz folię taśmą pakową. Możesz użyć więcej niż jednego kawałka folii bąbelkowej i nałożyć je, jeśli to konieczne. Cała lampa powinna być chroniona, nawet na górze i na dole.

Zapakuj lampę na stojąco w wyjątkowo wysokie pudełko. Możesz kupić te pudełka w dowolnym sklepie, który sprzedaje ruchome materiały eksploatacyjne. Wzmocnij spód pudełka za pomocą taśmy pakowej. Zapakuj więcej niż jedną lampę do pudełka. Pamiętaj tylko o umieszczeniu dodatkowej wyściółki, w postaci opakowania orzeszków ziemnych, gazety, folii bąbelkowej lub szmatki między lampami. Lampy nie powinny mieć miejsca na przesunięcie podczas ruchu.

Zamknij szczelnie pudełko, oznacz je jako „delikatne” i „Tą stroną do góry” i wypisz zawartość, w tym pomieszczenie, w którym umieścisz lampy w nowym domu. Klosz należy zapakować osobno.

Abażury

Po zdjęciu kloszy z lamp i spakowaniu lamp nadszedł czas, aby spakować klosze. Najlepiej zacznij od tego by je posegregować – od najmniejszego do największego, umieszczając między kawałek bibuły lub zwykły papier gazetowy, który można kupić w sklepie, w którym sprzedaje się takie materiały eksploatacyjne. Nie używaj prawdziwych gazet, ponieważ tusz może przenikać do abażurów i splamić je.

Umieść ułożone w stos abażury w pudełku, spodem do dołu. Użyj materiałów opakowaniowych, aby zabezpieczyć klosze w pudełku, uszczelnij je i oznacz jako „uwaga, delikatne”. W samochodzie nie umieszczaj niczego na abażurach, ponieważ grozi to ich uszkodzeniem.

Żarówki

Zapakuj wszystkie żarówki razem w duże pudełko. Możesz użyć ozdoby świątecznej, która pomieści wszystkie żarówki w osobnych komorach lub zwykłego ruchomego pudełka. Zawiń każdą żarówkę całkowicie folią bąbelkową i zabezpiecz folię bąbelkową taśmą pakową. Oznacz pudełko, zaznacz je jako delikatne, ostrożnie.

Jeśli masz tylko kilka żarówek, możesz je zapakować z innymi małymi, delikatnymi przedmiotami. Pamiętaj tylko o oznaczeniu pudełka lub zrobieniu zdjęcia zawartości i przyklejeniu go na zewnątrz pudełka, abyś wiedział, gdzie znaleźć żarówki.

Lampy podłogowe

Wiele lamp podłogowych można podzielić na mniejsze części – zobacz tutaj: https://boxlab.pl/zyrandol-do-salonu, dzięki czemu łatwo zapakować lampę w pudełko. Zawiń każdy kawałek folią bąbelkową lub materiałem, aby zapobiec zarysowaniu, uszczelnij pudełko, oznacz go jako „delikatne”. Pamiętaj, aby usunąć żarówki i zapakować je osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *