Samochód firmowy – używany czy na kredyt?

W wielu firmach bez samochodów firmowych nie da się prowadzić codziennej działalności. Z aut na co dzień korzystają nie tylko przedsiębiorstwa w branży transportowej, ale również firmy z wielu innych branż. Dotyczy to szczególnie sprzedaży, która polega na aktywnym poszukiwaniu nowych klientów. Samochody służbowe są więc konieczne. Powinny być również komfortowe i bezpieczne, gdyż pracownicy spędzają w nich często po kilkanaście godzin dziennie.

Jeśli auto firmowe często spędza sporo czasu w warsztacie lub gdy potrzebujemy powiększyć flotę samochodową, stajemy przed koniecznością zakupu auta. Do wyboru mamy samochody z rynku pierwotnego – z salonu – bądź też auta z drugiej ręki. Samochody używane w przypadku, gdy pochodzą od sprzedawców indywidualnych, mogą być dobrym rozwiązaniem. Zwykle nie są one mocno wyeksploatowane i mogą posłużyć jeszcze kilka lat przedstawicielom handlowym. Jeśli jednak kupujemy auto używane, musimy liczyć się z tym, że w trakcie jego eksploatacji będą pojawiać się niespodzianki. W momencie zakupu nigdy nie wiadomo, ile takie auto używane posłuży. Jeśli firma potrzebuje dobrych i sprawnych samochodów, powinna postawić na zakup nowych aut. Jeśli nie za gotówkę, to w dopasowanym do potrzeb kredycie. Wybór rozwiązań kredytowych jest obecnie na tyle duży, że każdy przedsiębiorca bez problemu powinien znaleźć coś dla siebie.

Kredyt na auto dla firm

Kredyty na zakup samochodów to dobre rozwiązanie w wielu firmach, niekoniecznie tylko tych, które kiepsko stoją pod względem finansowym. Jeśli sięgamy po kredyt, nie musimy zamrażać bieżących środków i możemy je wykorzystać na inne, bardziej potrzebne cele. Czas spłaty kredytów można rozłożyć na wiele lat, dzięki czemu zakup samochodu, a czasem nawet kilku samochodów, nie będzie odczuwalny. Spłata comiesięcznej raty będzie powiem wliczona w wiele innych bieżących kosztów. Wybierając samochód dla firmy warto stawiać na solidne, sprawdzone i niezawodne marki, które są popularne ze względu na swoją bezawaryjność i długowieczność. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że auto służbowe będzie służyło nam w niezmienionym stanie przez długi czas,

Jaki kredyt na zakup samochodu?

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy 50 tys. zł to zobowiązanie, które wiąże firmę z bankiem na dosyć długi czas. Dlatego warto spędzić nieco czasu na poszukiwaniach najlepszego i najbardziej opłacalnego kredytu. Nie róbmy tego na ostatnią chwilę, gdyż wtedy zapewne damy się namówić od razu doradcy bankowemu w pierwszym lepszym banku. Warto korzystać między innymi z porównywarek kredytów i rankingów rożnych banków. Banki nieustannie modyfikują i poszerzają swoją ofertę, wprowadzają na rynek nowe produkty, a także wiele promocji dla stałych czy nowych klientów. Warto na bieżąco monitorować sytuację w kredytach dla firm, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam znaleźć kredyt w stu procentach dopasowany do potrzeb i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *