Mycie samochodu – zgodnie z eko trendami, czyli jak?

Lato to najlepsza pora roku, aby dobrze umyć samochód na podjeździe! Niestety, ta relaksująca aktywność może być niezwykle nieefektywnym wykorzystaniem wody i może faktycznie zanieczyścić środowisko chemikaliami i toksynami! Na szczęście istnieje kilka sposobów na regularne mycie samochodu, który jest zarówno energooszczędny, jak i przyjazny dla środowiska.

Idź do myjni samochodowej

Być może, co zaskakujące, wybranie się na komercyjny przejazd przez myjnię samochodową jest właściwie najlepszą opcją. Ponieważ myjnie samochodowe są potrzebne do oczyszczania brudnej wody, są przyjazne dla środowiska. Ponadto w myjniach samochodowych stosuje się systemy komputerowe oraz dysze i pompy wysokociśnieniowe, co pozwala im zminimalizować zużycie wody i zmaksymalizować wydajność wody. Myjnie samochodowe koncentrują się również na wygodzie w ramach obsługi klienta, więc na ogół są również szybką i niedrogą opcją.

Zrób to sam

Jeśli wolisz wyciągać wąż, wiadro i mydło w domu, nadal możesz być wydajny i zamyślony, jak to zrobić. Oto kilka wskazówek, jak zachować ekologię i efektywność energetyczną:

-Używaj biodegradowalnych, wolnych od fosforanów środków czyszczących na bazie wody. Fosforany, sód, potas i inne szkodliwe chemikalia są powszechne w wielu produktach do mycia samochodów. Te chemikalia mogą być niebezpieczne dla organizmów wodnych, zwłaszcza że brudna woda z domowych myjni samochodowych w końcu trafi do strumieni, jezior i rzek.
-Używaj mydła oszczędnie. Nawet jeśli używasz zielonych produktów, prawdopodobnie nadal zawierają one pewien poziom toksyn. Dlatego używaj tak mało, jak to konieczne, aby wykonać zadanie!
-Użyj nasadki pistoletu wodnego, aby ograniczyć zużycie wody. Precyzja pistoletu natryskowego przyspiesza pracę i zużywa znacznie mniej wody niż zwykłe mocowanie węża.
-Umyj samochód na żwirze lub trawie. W ten sposób brudna woda zostanie przefiltrowana, zanim dostanie się do ziemi. Jeśli po prostu umyjesz samochód na podjeździe, woda może znaleźć odpływ burzowy lub inną ścieżkę, która nie przefiltruje wody, zanim dotrze do miejsca docelowego.
-Wylej wiadro z brudną wodą do toalety lub zlewu. Ścieki z gospodarstw domowych są oczyszczane, zanim ponownie dostaną się do dróg wodnych, dzięki czemu toksyny i chemikalia (nie wspominając o całym tym zabrudzeniu i brudu) zostaną bezpiecznie usunięte.

Spośród tych wszystkich opcji, pójście na komercyjną myjnię samochodową jest zdecydowanie najlepszym wyborem pod względem wydajności energetycznej i przyjazności dla środowiska!

Chcesz zwiększyć efektywność energetyczną i ekologiczność swojego samochodu? Sprawdź inne artykuły na naszym portalu aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy ekologiczny samochód dla siebie i sojej rodziny! Warto też się zapoznać z przyjaznymi produktami takimi jak szczoteczka bambusowa które mogą Ci znacznie pomóc w ekologicznym podejściu do mycia samochodu. Naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *