Kamery w serwisie napraw – czy jest konieczność ich oznaczania?

Każdy właściciel firmy, bez względu na branżę, w której działa, powinien zadbać o podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno swoich pracowników, jak i firmowego mienia, które jest sporej wartości. Jeszcze większych starań powinni dołożyć ci przedsiębiorcy, którzy mają u siebie na stanie sprzęty czy urządzenia powierzone im przez klientów. Odpowiadają bowiem nie tylko za ich naprawę, ale również za ochronę przed kradzieżą. O odpowiednie zabezpieczenia powinny więc szczególnie zadbać serwisy i warsztaty samochodowe, w których klienci zostawiają swoje auta.

Kamery monitoringu w serwisie samochodowym służą do zadbania o bezpieczeństwo zarówno mienia, jak i pracowników, którzy w serwisie na co dzień wykonują swoje obowiązki zawodowe. Właściciel serwisu powinien jednak pamiętać, aby przestrzegać przepisu prawa pracy i nie może montować kamer wszędzie, gdzie tylko będzie chciał. Serwis samochodowy funkcjonuje tak samo, jak każdy inny zakład pracy. Kamery powinny znajdować się w miejscach dozwolonych. Nie można ich montować w szatniach, toaletach, przebieralniach, łazienkach czy pomieszczeniach socjalnych. Dodatkowo, trzeba pamiętać także o tym, że nie można montować urządzeń nagrywających dźwięk. Mogą więc to być jedynie kamery wizyjne, które nagrywają obraz. Pracownicy o wszystkich kamerach powinni wiedzieć, a pomieszczenia, w których się one znajdują, muszą być właściwie oznaczone.

Dobrej klasy sprzęt do monitoringu

Właściciele serwisów napraw, którzy chcą mieć pewność, że ich biznes jest właściwie chroniony, powinni zainwestować w dobrej klasy urządzenia, które będą działały sprawnie i bezawaryjnie przez długi czas. Bez względu na to, czy chcemy zamontować system alarmowy, kamery czy wideodomofon IP, trzeba wybierać urządzenia wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów tego rodzaju sprzętu. Dobrym wyborem mogą być urządzenia bezprzewodowe, które są o wiele łatwiejsze w montażu. Co więcej, kamery IP, które działają po podłączeniu do bezprzewodowej sieci, są o wiele lepszej jakości niż kamery analogowe, nagrywają obraz w bardzo dobrej rozdzielczości, mają też wiele dodatkowych funkcji, które są przydatne w czasie ich użytkowania. Inwestując w dobrej klasy sprzęt można mieć pewność, że wszystko będzie działało bezproblemowo.

Zadbaj o kamery już na starcie działalności

Wielu właścicieli firm nie dokłada zbyt dużych starań, aby ich firmy były właściwie chronione. Najczęściej wydatki na kamery i inne elementy monitoringu są dla nich zbędne. Uważają, że wystarczą dobre alarmy czy inne elementy ochrony antywłamaniowej. Najczęściej dopiero po jakimś nieoczekiwanym zdarzeniu okazuje się, że monitoring jest niezbędny i gdyby wcześniej był, można byłoby uniknąć na przykład kradzieży. Lepiej jest więc dmuchać na zimne i od razu na starcie działalności zadbać o właściwie zabezpieczenie firmy i jej pracowników. W tym celu można skorzystać z usług doświadczonych firm, które kompleksowo montują systemy zabezpieczeń w firmach. Wieloletnie doświadczenie, znajomość rynku urządzeń do monitoringu pozwalają na indywidualne dopasowanie wszystkich elementów systemu do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *