Uważasz, że zasługujesz na większe odszkodowanie? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Po wypadku dostałeś ofertę ugody od firmy ubezpieczeniowej, ale oferta wydaje się zbyt niska? Jest to powszechna sytuacja, ponieważ cała praca specjalisty ds. ubezpieczeń polega na próbie zaoszczędzenia pieniędzy firmy dla której pracuje. Tylko dlatego, że masz niską ofertę rozliczeniową, nie oznacza to, że musisz ją przyjąć – uwierz, sporo osób tak robi a potem ubiega się o dopłaty do odszkodowań oc. Nie popełnij tego samego błędu! Poniższy artykuł wyjaśnia, co zrobić, aby osiągnąć sprawiedliwe porozumienie i odkup odszkodowań.

Przeanalizuj ofertę

Oferta ubezpieczyciela będzie oparta na wielu elementach roszczenia. Niska oferta rozliczeniowa może wynikać z wielu możliwych problemów. Ubezpieczyciel może nie mieć wszystkich informacji na temat obrażeń lub szkód majątkowych. Może czuć, że ma duże szanse na wygranie sprawy sądowej z powodu okoliczności związanych z twoim wypadkiem lub dlatego, że istnieją dowody na twoje zaniedbanie. Niska początkowa oferta rozliczeniowa może być również prostą taktyką negocjacyjną, ale dokładne zapoznanie się z informacjami, które zostały już wysłane do ubezpieczyciela, może pomóc lepiej zrozumieć pozycję ubezpieczyciela i zwiększyć szanse na negocjacje lub wygranie wyższej kwoty, a w takich sytuacjach dobrze jest skorzystać z pomocy osób starających się o odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań. Rozsądne może być przejrzenie pisemnej odpowiedzi u adwokata, co pomoże Ci upewnić się, że nie naruszysz nieświadomie roszczenia za pomocą dostarczonych oświadczeń.

Wyślij odpowiedź pisemną

Pisemną odpowiedź na ofertę można wykorzystać do lepszego opracowania roszczenia i żądania informacji o uzasadnieniu ubezpieczyciela przy ustalaniu oferty ugody. Jeśli problem stanowi niewystarczająca dokumentacja i dostępne są lepsze informacje, takie jak dodatkowe rachunki za leczenie lub szacunki dotyczące naprawy, można je podać w odpowiedzi. Pisemna odpowiedź jest również okazją do rozwinięcia emocjonalnych i psychologicznych aspektów twojego roszczenia, które zazwyczaj nie są przedmiotem uwagi w początkowych wnioskach. Dostarczanie informacji o negatywnych skutkach urazu, takich jak utrata konsorcjum z współmałżonkiem, utrata pracy, ból i cierpienie są trudne do oszacowania i mogły zostać przeoczone lub niedoceniane w początkowej ocenie firmy ubezpieczeniowej, przez co dochodzi do zaniżania odszkodowań.

Zrób kontrofertę

Zamiast po prostu odmówić – bardzo pomocne może być udzielenie odpowiedzi kontrofertą wskazującą kwotę, którą uznasz za odpowiednią bądź słuszną gdy w grę wchodzi dopłata do odszkodowania. Agent ubezpieczeniowy może zaakceptować Twoją kontrofertę lub może kontynuować negocjacje, wysyłając własną kontrofertę. Ten rodzaj wymiany w obie strony może być powtarzany wiele razy, aż do osiągnięcia kwoty akceptowanej przez obie strony.

Czas do sądu?

Jeśli oferta ubezpieczenia samochodu jest zbyt niska, a próby dyskusji i negocjacji zawodzą, jest jeszcze inna opcja. Możesz złożyć pozew. Agent ubezpieczeniowy może nagle stać się bardziej rozsądny, gdy jego firma zacznie gromadzić koszty sprawy sądowej i stanie przed sądem skierowanym przeciwko nim.

One Comment on “Uważasz, że zasługujesz na większe odszkodowanie? Ten artykuł jest dla Ciebie!”

  1. Aby bez problemu poradzić sobie ze skomplikowaną sprawą sądową, warto zainwestować w usługi doświadczonej i profesjonalnej kancelarii adwokackiej. Działanie na własną rękę często jest skazane na niepowodzenie przede wszystkim z powodu nieznajomości przepisów, a także nieumiejętności formułowania pism procesowych czy zachowania na sali sądowej. Osoby, które inwestują w dobrych prawników, mogą spać spokojnie i mieć pewność, że ich sprawa będzie poprowadzona na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *