W czym przechowywać akcesoria samochodowe?

Wiele osób ma problem z zorganizowaniem miejsca do przechowywania akcesoriów samochodowych, przez co zwykle porozrzucane są albo po bagażniku, albo po garażu. Jak zapanować nad tym bałaganem i w czym można przechowywać akcesoria samochodowe?

Powszechnie wiadomo, że Polacy mają tendencję do wożenia ze sobą wszystkiego, co się może przydać. Dlatego nikogo nie dziwi, że w bagażniku oprócz niezbędnego wyposażenia, znaleźć można także narzędzia, czy też inne akcesoria samochodowe, które z powodzeniem można trzymać w garażu. To, co wozimy luzem w samochodzie, niestety zwiększa ryzyko obrażeń podczas kolizji lub wypadku, dlatego należy wszystkie akcesoria odpowiednio ułożyć, by w czasie jazdy leżały nieruchomo. Kluczem do sukcesu będą regularne porządki w samochodzie. Jeśli znajdują się w nim zbędne rzeczy, to albo należy je odłożyć do garażu lub wyrzucić. Całe szczęście jest wiele sposobów na efektywne uporządkowanie wnętrza samochodu. Poza tym na rynku dostępne są też akcesoria, które ułatwią zadanie. Które warto wykorzystać?

1. Organizery

Wśród najpopularniejszych wymienia się organizery. Z reguły produkowane są z miękkiego materiału i podzielone na przegrody. Dostępne są w różnej wielkości – od małych, po duże, dzięki czemu każdy może dostosować ich rozmiar do swoich potrzeb. Kiedy przewożone jest więcej rzeczy różnego rodzaju, to można oddzielić je od siebie przegrodami, a gdy organizer nie jest potrzebny, można go w błyskawicznym tempie złożyć. Taki organizer nie tylko pozwala uporządkować akcesoria samochodowe, ale ochroni je przed ewentualnym zgubieniem i co najważniejsze, zagwarantuje także bezpieczeństwo w czasie jazdy.

2. Siatki

W przechowywaniu akcesoriów samochodowych świetnie sprawdzą się także siatki. Są one łatwe w montażu i sprawią, że wszystkie akcesoria będą w jednym miejscu. Wyróżnia się trzy rodzaje siatek:
– podłogowe – które dociskają przedmioty do dna bagażnika
– na rzep – siatki wyposażone są w dodatkowy rzep, które montuje się przy ścianach bagażnika. Polecane do przechowywania drobniejszych akcesoriów.
– torby – swoim kształtem przypominają torby. Jednak nie są to takie typowe i powszechnie znane Torby foliowe z nadrukiem, lecz takie specjalne. W nich można przechowywać zarówno akcesoria, jak i te większe.

3. Skrzynki na akcesoria

Wiele osób korzysta także ze specjalnych skrzynek. To właśnie w nich trzymają posegregowane narzędzia oraz wszelkiego typu akcesoria,, które mogą przydać się do samochodu. Jednak warto wiedzieć, że takie rozwiązanie sprawdzą się tylko wtedy, gdy skrzynka będzie trzymana w garażu. Do przewożenia w samochodzie nie jest zalecana, ponieważ nie ma jak jej przymocować i także może stanowić poważne zagrożenie w przypadku kolizji lub wypadku.

Co wybrać?

Ten wybór pozostawiamy każdemu z Was. Pamiętajcie jednak, że w samochodzie powinny się znajdować tylko niezbędne przedmioty. Resztę warto odłożyć do garażu, szczególnie gdy mowa o przedmiotach ciężkich i o ostrych krawędziach. Nie dopuść do tego, by cokolwiek luzem leżało w Twoim aucie, niezależnie od tego, czy mowa o bagażniku, czy wnętrzu auta.

4 Comments on “W czym przechowywać akcesoria samochodowe?”

  1. U mnie najlepiej sprawdzają się pojemniki warsztatowe i organizery z q-box.pl Mieszczą wszystkie narzędzia, można położyć jeden pojemnik na drugim więc miejsce zaoszczędzone a i porządek w garażu większy, bo wszystko pochowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *