W jakie elementy wyposażyć pokój dla małego kierowcy samochodowego?

Mali chłopcy bardzo często interesują się samochodami i marzą o tym, by zostać kierowcą. Warto więc zadbać o to, by ich pokój wyposażony był w sporo elementów, które pozwolą naturalnie rozwijać te zainteresowania.

Pokój dziecięcy jest miejscem, w którym pod względem aranżacji można popuścić wodze fantazji. Nie musi być stylowo czy elegancko, a przede wszystkim przytulnie. Maluch w swoim pokoju spędza sporo czasu w ciągu dnia, powinno więc być to miejsce, w którym będzie dobrze się czuł i chętnie przebywał. Wystrój dziecięcego pokoju zawsze warto dopasować indywidualnie do wieku dziecka oraz do jego aktualnych zainteresowań. Innego wystroju potrzebuje bowiem maluch w wieku niemowlęcym, a innego dziecko w wieku przedszkolnym czy szkolnym.

Wykładziny z nadrukowanymi ulicami to strzał w dziesiątkę

W pokoju małego chłopca warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by było jasno, kolorowo i efektownie. Im więcej kolorów, tym więcej bodźców pożytecznych dla dziecięcego rozwoju. Jeśli dziecko uwielbia samochody, zadbajmy o to, by było ich w pokoju jak najwięcej. Ciekawym pomysłem jest wykładzina imitująca uliczki w mieście czy na wsi. Dzięki temu maluch może bawić się samochodzikami na podłodze bez konieczności budowania żadnych torów czy ulic – ma je bowiem nadrukowane na wykładzinie. Nowoczesne wykładziny do pokojów dziecięcych są praktyczne, funkcjonalne, przyjemne w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości. W razie potrzeby można je szybko wymienić na nowe i uzyskać niewielkim kosztem zupełnie inny wystrój wnętrza.

Fototapeta doskonale ozdobi ścianę

Ciekawe aranżacje pokoju dziecięcego zapewniają też nowoczesne fototapety. Dzięki nim można mieć na ścianie praktycznie wszystko – od ciekawych krajobrazów, przez efektowne fotografie miast, aż po ulubionych bajkowych bohaterów. Mały kierowca samochodowy na pewno ucieszy się z fototapety przedstawiającej ulubione pojazdy. Powinny być duże, efektowne i kolorowe, dzięki temu staną się istotnym elementem dekoracyjnym, przyciągną spojrzenia i sprawią, że wnętrze pokoju będzie bardziej dynamiczne. Świetnym pomysłem dla miłośnika samochodów jest także kupno łóżka w kształcie wielkiego auta. Taki model łóżka z pewnością wpisze się w pozostałe elementy wystroju i będzie stanowił z nimi kompozycyjną całość.

Zadbaj o miejsca do przechowywania zabawek

rolety dzień noc OlsztynW wystroju pokoju dziecięcego trzeba też pamiętać o miejscu do przechowywania zabawek. Mały kierowca z pewnością jest kolekcjonerem dużej ilości samochodów czy innych pojazdów, którymi bawi się na co dzień. Dobrze by było, by miały one swoje miejsce i były zawsze poustawiane w porządku. Można w tym celu wykorzystać regały z dużą ilością półek, na której zmieszczą się wszystkie ulubione zabawki. Dobrym rozwiązaniem są również duże kosze na zabawki, które są bardzo pojemne i praktyczne. Po skończonej zabawie wystarczy wrzucić wszystkie zabawki do pojemnika i od razu będzie porządek.

One Comment on “W jakie elementy wyposażyć pokój dla małego kierowcy samochodowego?”

  1. Chciałabym położyć nowe płytki w kuchni i łazience. Mam mieszkanie po babci i wszystko jest tu mocno przestarzałe kiepsko się prezentuje. Zanim jednak zabiorę się za remont, wolę mieć już przygotowane materiały. Jakie płytki są teraz na czasie? Czym kierować się przy ich wyborze? Przyznam szczerze, że do tej pory zwracałam uwagę tylko na wygląd płytek. Czy możecie polecić mi jakieś sprawdzone czestochowa plytki, gdzie zrobię zakupy na miejscu, a nie przez internet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *