Wypadek samochodem służbowym – jak wysokie odszkodowanie się nam należy?

Gdy przydarzy nam się wypadek samochodowy, na początku jesteśmy w sporym szoku i skupiamy się przede wszystkim na powrocie do zdrowia lub na naprawie auta. Warto jednak mieć świadomość, że po wypadku, w którym jesteśmy osobami poszkodowanymi, należy nam się też odszkodowanie i inne świadczenia. W tej kwestii nie ma znaczenia, czy wypadek zdarzył się w samochodzie prywatnym, czy w służbowym.

Jeśli podróżujemy samochodem służbowym, musimy dopilnować, aby auto miało pakiet wszystkich ubezpieczeń, które są niezbędne do bezproblemowego poruszania się po drogach. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC warto również zdecydować się na ubezpieczenia dodatkowe, które zapewniają pełną ochronę ubezpieczeniową. Jeśli zdarzy nam się wypadek w czasie podróży autem służbowym, możemy liczyć na odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i z pakietu ubezpieczeniowego w naszej firmie. Wiele firm ubezpiecza swoich pracowników dodatkowo, dzięki czemu mogą oni liczyć na świadczenia w razie jakichkolwiek zdarzeń losowych.

Od czego zależy wysokość odszkodowania?

Odszkodowanie powypadkowe to świadczenie, które obejmuje wiele różnych kwestii. W jego skład wchodzi przede wszystkim zwrot kosztów za wszystkie wydatki związane z leczeniem, rehabilitacją i powrotem do zdrowia. W koszty te wchodzi również utracony dochód. Osoby po wypadkach często przez długi czas przebywają na zwolnieniach lekarskich, a co za tym idzie, maja obniżone możliwości zarobkowania. Dużą kwota w odszkodowaniu jest zadośćuczynienie są poniesione straty moralne, ból, cierpienie oraz inne szkody, których nie da się łatwo wycenić, bo nie ma na nie rachunków. Wysokość odszkodowania jest również uzależniona od rozległości szkód, jakie ponieśliśmy na zdrowiu. Im dłuższe leczenie i rehabilitacja, tym większa szansa na naprawdę wysokie świadczenie. Aby ubiegać się o odszkodowanie i inne świadczenia powypadkowe, warto od samego początku zbierać wszystkie dokumenty, notatki z policji i pogotowia, wypisy ze szpitala, rachunki za wizyty lekarskie, zabiegi czy rehabilitację.

Jak ubiegać się o odszkodowanie?

Aby otrzymać odszkodowanie, należy wystąpić do ubezpieczyciela z odpowiednim pismem, zawierającym dobre uzasadnienie oraz wszystkie możliwe dokumenty. Firmy ubezpieczeniowe nie są chętne do wysokich odszkodowań, dlatego też kwoty, jakie proponują bywają mocno zaniżone. Nie należy się na nie godzić, jeśli jesteśmy przekonani, że należy nam się odszkodowanie w o wiele wyższej wysokości. Walka z firmą ubezpieczeniową może być trudna na własną rękę, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy w tym temacie. Warto wtedy skorzystać z pomocy doświadczonych doradców, którzy specjalizują się w tematyce odszkodowań. Na http://odszkodowanie-powypadkowe.com.pl/ można znaleźć pomoc i wsparcie profesjonalistów z zakresu odszkodowań, którzy są w stanie wywalczyć naprawdę spore kwoty. Jeśli ubezpieczyciel nie godzi się na wnioskowaną kwotę, najczęściej trzeba założyć sprawę sądową. To dobre rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie wysokiego odszkodowania. Choć trzeba mieć świadomość, że takie sprawy mogą ciągnąć się długimi miesiącami.

Dodaj komentarz