Zakup samochodu firmowego – na jakich warunkach się opłaca?

Prowadzenie firmy niemal w każdej branży wiąże się z posiadaniem jednego lub kilku firmowych aut. Już na samym początku działalności watro więc zadbać o zakup dobrego samochodu firmowego, a w dalszym rozwoju firmy dokupywać kolejne. Jeśli właściciela firmy nie stać na kupno auta za gotówkę, ma do wyboru wiele możliwości finansowania.

Zakup samochodu firmowego to poważna i dosyć droga decyzja, warto więc ją dobrze przeanalizować i przede wszystkim sprawdzić, jakie finansowanie będzie się najbardziej opłacało. Oczywiście, nie chodzi jedynie o opłacalność finansową, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jedne osoby będą zainteresowane kredytem jak najtańszym, dla innych będą ważniejsze dodatkowe usługi czy konkretny pakiet ubezpieczeń.

Kredyty samochodowe lub gotówkowe

Aby kupić auto firmowe, warto przede wszystkim rozejrzeć się w ofercie banków. W większości banków można znaleźć ciekawe i korzystne kredyty samochodowe, które finansują sto procent wartości auta. Są one niżej oprocentowane niż kredyty gotówkowe, warto więc właśnie z nich korzystać w sytuacji, gdy potrzebujemy kupić samochód. Oczywiście, można również wziąć zwykły kredyt gotówkowy. Będzie on wyżej oprocentowany, ale za to można go rozłożyć na dłuższy czas niż większość kredytów samochodowych. Trzeba jednak pamiętać, że aby otrzymać kredyt w banku, należy spełnić wiele formalności i dostarczyć sporo dokumentów. Może się więc okazać, że bank odmówi udzielenia kredytu ze względu na kiepską kondycję finansową firmy lub na istniejące zadłużenia. Banki w ostatnich czasach mają sporo restrykcji, jeśli chodzi o udzielanie kredytów, wielu klientów jest więc odprawionych z niczym.

Opcję finansowania auta znajdziesz nie tylko w banku

Jeśli bank nie udzieli kredytu, nie należy się poddawać, gdyż jest sporo innych opcji finansowania samochodu. Na rynku finansowym sporo jest firm pożyczkowych, które oferują pożyczki ratalne i chwilówki na bardzo dobrych warunkach. Nie trzeba spełniać wielu formalności ani długo czekać na decyzję pożyczkową, a kwoty do pożyczenia bywają naprawdę spore. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zaciągniemy zobowiązanie finansowe, należy dobre przeanalizować swoje możliwości, przyszłe zarobki oraz inne obciążenia. Pożyczkę trzeba bowiem spłacać regularnie, w przeciwnym razie można wejść w pętlę zadłużenia. Wiele osób bierze na siebie zbyt wiele zobowiązań i dosyć szybko popadają w finansowe tarapaty. Jak wyjść z pętli chwilówek albo kredytów https://habzafinanse.com.pl/trudnekredyty/? Przede wszystkim, trzeba przestać się zadłużać i nie zaciągać już żadnych nowych zobowiązań. Po drugie, dobrym rozwiązaniem może być konsolidacja kredytu, czyli połączenie kilku kredytów w jedną całość. Z takiej opcji korzysta coraz więcej osób, gdyż jest bardzo dobrym sposobem na wyjście z kłopotów finansowych. Po konsolidacji kredytów czy pożyczek wiele zobowiązań zamienia się w jedno, na dodatek z niższą ratą. Można więc spokojnie je spłacać bez nadmiernego finansowego obciążenia.

Dodaj komentarz