Aplikujesz na stanowisko w serwisie samochodowym? Jak zwrócisz na siebie uwagę?

Praca w motoryzacji jest dla wielu osób spełnieniem marzeń oraz pasją, dzięki której przez wiele lat wypełnianie obowiązków zawodowych będzie prawdziwą przyjemnością. W branży motoryzacyjnej sporo jest miejsca dla różnej klasy specjalistów. Zanim jednak znajdziemy wymarzone zatrudnienie, trzeba przejść długą drogę związaną z pisaniem życiorysu zawodowego, listów motywacyjnych czy z wędrowaniem na rozmowy o pracę.

Aby zwrócić na siebie uwagę przyszłego pracodawcy w serwisie samochodowym, trzeba na samym wstępie stworzyć ciekawe, atrakcyjne wizualnie, a także wartościowe pod względem treściowym CV. Trzeba pamiętać o tym, by nasz życiorys zawodowy zawierał wszystkie niezbędne elementy – informacje o wykształceniu, doświadczeniu, predyspozycjach, umiejętnościach, kwalifikacjach, a także odbytych kursach czy szkoleniach. Oczywiście, im więcej z tych elementów będzie pasowało do potrzeb przyszłego pracodawcy, tym lepiej. Nie warto aplikować na stanowiska, na które po prostu nie spełniamy podstawowych wymagań.

Warto zadbać o kwestie wizualne

Dobre CV powinno też przyciągać uwagę potencjalnego pracodawcy. Jeśli na głoszenie odpowiadają dziesiątki czy też setki zainteresowanych osób, trudno jest wyróżnić się w takim tłumie. Dobrym pomysłem jest stworzenie ciekawego, atrakcyjnego graficznie dokumentu. Fajnym pomysłem może być też nawiązanie do branży, w której chcemy znaleźć zatrudnienie. Dobrze wykonana grafika może przyciągnąć uwagę przyszłego pracodawcy, dzięki czemu zwiększy nasze szanse na dalsze kroki w procesie rekrutacyjnym. Pamiętajmy więc o tym, aby jeszcze przed poszukiwaniem pracy przygotować sobie profesjonalne dokumenty aplikacyjne. Dzięki temu od razu, gdy znajdziemy ciekawe ogłoszenie z branży motoryzacyjnej, będziemy mogli na nie odpowiedzieć. A w przypadku szukania pracy zdecydowanie czas to pieniądz i najczęściej pracę otrzymują te osoby, które d potencjalnego pracodawcy zgłoszą się najszybciej.

Nie warto kłamać w CV

Gotowe listy motywacyjnePraca w serwisie samochodowym wymaga wielu umiejętności i kwalifikacji. Warto jednak pamiętać o tym, aby w CV nie kłamać i podawać jedynie prawdziwe dane związane z naszym wykształceniem czy doświadczeniem. Jeśli bowiem zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, z pewnością potencjalny pracodawca będzie chciał sprawdzić nasze umiejętności praktyczne. Bardzo szybko wykryje więc wszystkie kłamstwa odnośnie naszych umiejętności w kontakcie z autami. O wiele lepiej widziane jest pisanie o dobrych chęciach i nieustannym dokształcaniu niż umieszczanie informacji o umiejętnościach, których nie posiadamy. Osoba, która kłamie w CV jest już na starcie spalona, a być może tym jednym ruchem zamyka sobie nie tylko jedne, ale też wiele innych zawodowych drzwi.

Więcej info tutaj: Podanie o pracę – jak napisać?

Zainteresuj się również:

Jesteś na L4? Ile wypłaty potrąci Ci pracodawca?
Pracownik na zwolnieniu – kto wypłaca chorobowe?
Zawód kuratora sądowego – czy każdy może nim zostać?

Dodaj komentarz