Domy na wynajem – czy warto brać kredyt pod taka inwestycję?

Rynek nieruchomości od wielu lat jest stabilny i nawet, jeśli pojawiają się na nim jakieś wahania, są one dosyć niewielkie i przejściowe. To dobra informacja nie tylko dla osób, które chcą kupić własne mieszkanie do zamieszkania, ale również dla inwestorów, którzy na nieruchomościach chcą zarabiać bez konieczności wkładania w nie wielkich pieniędzy.

Inwestycja w nieruchomości od dawna cieszy się dużą popularnością śród osób, które chcą wypracować sobie stabilny, bierny dochód. Choć poziom zwrotu z tego rodzaju inwestycji nie jest zbyt imponujący – bo około 7-8 procent w skali roku – wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na to, że jest to inwestycja pewna i nieobarczona praktycznie żadnym ryzykiem. Kupując nieruchomość pod wynajem można mieć pewność nieustannego zysku, a także posiadania stabilnego kapitału. W razie potrzeby czy podczas większych problemów finansowych można bowiem bez problemu taką nieruchomość sprzedać i w ten sposób zyskać naprawdę sporą gotówkę, która będzie przydatna w rozwiązaniu takich problemów.

Kredyt na nieruchomość często jest dobrym rozwiązaniem

lazienkiabcInwestorzy, którzy zarabiają na nieruchomościach, nie zawsze mają je kupione za gotówkę. Bardzo popularne jest kupowanie nieruchomości na kredyt, a później spłacanie tego zobowiązania z pieniędzy uzyskanych z wynajmu. Dzięki temu przez kilka czy kilkanaście lat inwestycja spłaca się praktycznie sama, a po spłaceniu kredytu wszystkie pieniądze z wynajmu są dla nas czystym zyskiem. Kupno domu czy mieszkania na kredyt, a następnie wynajęcie takiej nieruchomości, jest więc dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które mają sporą zdolność kredytową i mogą pozwolić sobie na jej obniżenie poprzez zaciągnięcie sporego kredytu. Inwestycja w mieszkanie jest zawsze inwestycją długoterminową i rozciągniętą w czasie. Nie pozwala na wielkie zarobki w krótkim czasie, jednak na przestrzeni lat daje stabilny i pewny zysk, dzięki któremu można dysponować większymi pieniędzmi, które zarabiają się praktycznie same.

Warto kupować nowe mieszkania

Jeśli poszukujesz dobrej, sprawdzonej i pewnej nieruchomości, na której będzie można w przyszłości zarobić, warto zajrzeć na http://www.dachbud.com.pl/oferta/wykonczenie-pod-klucz. Decydując się na zakup domu czy mieszkania zawsze należy zwracać uwagę na jego lokalizację, dojazd, miejsca parkingowe, a także standard wykończenia zarówno na zewnątrz budynku, jak i jego wnętrzu. Im lepiej wykonany budynek, tym większa pewność, że w przyszłości nie będzie powodował większych problemów z jego użytkowaniem. Dzięki temu nie trzeba będzie inwestować w zaawansowane prace naprawcze, remonty czy inne kwestie związane z przystosowaniem budynku do potrzeb lokatorów. Jeśli zależy nam na zarabianiu na wynajmie, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest kupno nowych obiektów, zamiast inwestować w budynki z rynku wtórnego, które bywają mocno problemowe, a także wymagają wielu nakładów, zanim udostępni się je pod wynajem.

One Comment on “Domy na wynajem – czy warto brać kredyt pod taka inwestycję?”

  1. Jeśli ktoś bierze kredyty na nowe mieszkania pod wynajem musi mieć świadomość ryzyka. Obecni inwestorzy doskonale znają warunki panujące na rynku a kredytowanie to według mnie bardzo fajny pomysł na dźwignię finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *