Ekonomicznie i skutecznie: jak najlepiej ogrzać garaż zimą?

Nie ma wątpliwości, że sporadyczne użycie dobrego grzejnika elektrycznego w garażu może być szybkim i łatwym sposobem na pozbycie się zimna w tym pomieszczeniu, szczególnie jeśli siedzisz dość blisko grzejnika, a garaż nie jest zbyt duży. Jednak, czy jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie?

Ile miejsca potrzebujesz ogrzać?

Jeśli masz dużą przestrzeń do ogrzania, możesz wypróbować nagrzewnic gazowych lub układów klimatyzacji z rozdzielonym układem wstecznym. Jeśli jednak masz małą, zamkniętą przestrzeń, taką jak łazienka lub sypialnia, grzejnik elektryczny wykona zadanie – szczególnie z wentylatorem i termostatem, jeśli masz włączony przez dłuższy czas.

Często twierdzi się, że ten typ jest bardziej skuteczny lub bardziej wydajny. Testy wykazały, że rodzaj grzejnika niekoniecznie jest decydującym czynnikiem, który wchodzi w grę gdy trzeba wybrać najbardziej ekonomiczne grzejniki, ale tak jak w przypadku wszystkich urządzeń, to ogólna konstrukcja sprawia, czy dany grzejnik jest dobry.

Oczywiście każdy przenośny grzejnik elektryczny będzie znacznie bardziej skuteczny, jeśli masz izolowane pomieszczenie bez przeciągów.

Poniższy mini przewodnik po ogrzewaniu domu zawiera kilka dobrych wskazówek na temat ochrony garażu przed zimowym chłodem.

Ile kosztuje uruchomienie nagrzewnicy elektrycznej?

Niezależnie od tego, czy chcesz majsterkować przy samochodzie przez całą noc, czy tylko chcesz włączyć na chwilę, aby wykonać drobne majsterkowanie 0 większość kosztów będzie w przybliżeniu podobna – lepiej sprawdzić wyniki testów różnych podgrzewaczy, aby upewnić się, że nie dostaniesz mało wydajnej opcji, która kosztuje Cię więcej w dłuższej perspektywie przy równoczesnej niższej wydajności grzewczej.

Jakie rodzaje grzejników elektrycznych są dostępne?

Promiennik elektryczny

Są to grzejniki szczególnego rodzaju. Jak sama nazwa wskazuje, promieniują one ciepłem z rozgrzanego do czerwoności elementu grzejnego – nadają się do garażu.

Plusy

-Istnieją modele podłogowe i ścienne.
-Stosunkowo niedrogie.

Minusy:

-Nie będą zbyt dobrze ogrzewać powietrza w pomieszczeniu.
-Względnie odsłonięty element grzejny może stanowić zagrożenie pożarowe i bezpieczeństwo. Na przykład zrzucone na niego ubranie może się zapalić lub małe dzieci bawiące się wokół modelu podłogowego mogą się poparzyć – bądź więc ostrożny.

Ogrzewacz kolumnowy wypełniony olejem

W rzeczywistości nie spalają one oleju – zużywają energię elektryczną do podgrzewania oleju uszczelnionego w ich kolumnach. Ciepło z oleju jest następnie przekazywane do obudowy i do powietrza krążącego w żebrach. Niektóre grzejniki kolumnowe nie są nawet wypełnione olejem, ale zamiast tego wykorzystują inny materiał lub technologię grzewczą, ale działają w ten sam sposób.

Plusy

-Grzejniki kolumnowe są szczególnie przydatne w pomieszczeniach, w których będą włączone przez długi czas lub w których będą działać bez nadzoru, na przykład przez noc w garażu.
– Możesz użyć wentylatora sufitowego przy bardzo niskiej prędkości, aby pomóc grzejnikowi kolumnowemu w dystrybucji ciepła szybszej i bardziej równomiernej.

Minusy:

-Opierają się na naturalnej konwekcji, więc ogrzewanie pomieszczenia zajmuje więcej czasu niż grzejniki wspomagane wentylatorem o podobnej wydajności.
-Jeśli ruch powietrza jest niewielki (na przykład, gdy przez dłuższy czas leżysz pod samochodem), ciepło może nie być równomiernie rozłożone.

One Comment on “Ekonomicznie i skutecznie: jak najlepiej ogrzać garaż zimą?”

  1. Przy zakupie pralki nie jest dobrym pomysłem kierowanie się ceną sprzętu. Te najtańsze są zwykle także najmniej trwałe, awaryjne i niezbyt energooszczędne. O wiele lepiej jest stawiać na jakość i dobrych producentów. Na swiatpralek.pl znajdziesz solidnie przygotowane rankingi najlepszych modeli na rynku, co z pewnością będzie dużym ułatwienie w wyborze odpowiedniego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *