Jak właściwie zabezpieczyć duże okna w transporcie?

Zakup okien to inwestycja na długie lata, dlatego ich wybór powinien być właściwie przemyślany. Na rynku stolarki okiennej producenci oferują coraz ciekawsze rozwiązania, dzięki czemu każdy inwestor znajdzie bez problemu coś na miarę swoich potrzeb. Po dokonaniu odpowiedniego wyboru należy jednak zadbać o to, by okna w całości i bezpiecznie dotarły do swojego miejsca docelowego.

W wielu firmach czy punktach sprzedaży inwestor nie musi robić niczego więcej niż dokonać odpowiedniego wyboru – to sprzedawca dba o to, by dostarczyć okna na miejsce docelowe oraz by je prawidłowo zamontować. Usługa taka najczęściej wchodzi w cenę okien i nie trzeba ponosić na nią dodatkowych wydatków. To sprzedawca dba o to, by okna dojechały w idealnym stanie, bez jakiegokolwiek uszkodzenia, zarysowania czy stłuczenia.

Przewożone okna dobrze zabezpieczone

W niektórych firmach okna jednak są tylko sprzedawane, a do sprzedającego należy zadbanie o to, by bezpiecznie trafiły do budynku, w którym mają być zamontowane. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zadbanie o duży samochód lub wygodną i przestronną przyczepkę, na której można ustawić stojak do przewożenia okien. Takie rozwiązanie umożliwia ich przewożenie bez konieczności dodatkowego zabezpieczenia. Oczywiście, wszystkie przewożone okna powinny być oklejone folią oraz zapakowane w kartony producenta. Dobrze jest też je przymocować pasami.

Przy przewozie okien warto pamiętać, że im są one większe, tym więcej dbałości wymagają przed transportem. Przewóz okien na własną rękę jest niestety opcją dosyć drogą. Najczęściej bowiem trzeba skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej. Finalna cena takiej usługi jest uzależniona nie tylko od odległości, na jaką trzeba przewieźć elementy stolarki okiennej, ale również od ilości i wielkości okien. Duże, nietypowe okna mogą być w transporcie bardzo kosztowne.

Jak dostarczyć okna na wyższe kondygnacje?

Transport okien to jedno, kolejną kwestią jest ich wniesienie do budynku i zamontowanie. Pół biedy, jeśli okna będą montowane na parterze – wtedy wystarczy wnieść je do domu. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy okna mają znaleźć się na kolejnej kondygnacji czy na poddaszu, szczególnie gdy jest ono jeszcze nie do końca wykończone i mogą pojawić się problemy z komunikacją. Wtedy do sprawnego wniesienia okien przydadzą się tanie schody młynarskie, nawet zamontowane tymczasowo. Chodzi bowiem o to, by okna przetransportować szybko, sprawnie i bez uszkodzeń. Schody młynarskie na poddasze sprawdzą się podczas trwania wszystkich prac remontowych czy montażowych.

Mogą również posłużyć jako schody tymczasowe wtedy, gdy inwestorowi marzą się tradycyjne schody, ale póki co nie ma na nie funduszy lub czasu na realizację. Po wniesieniu i zamontowaniu okien można również wykorzystać schody młynarskie do innych prac – z pewnością będą o wiele bardziej wygodne niż mało stabilne i niezbyt bezpieczne drabiny.

3 Comments on “Jak właściwie zabezpieczyć duże okna w transporcie?”

  1. Przy transporcie takich gabarytów, przeważnie przewoźnik wie „co i jak”, aby nie zgubić towaru. Ja bym się raczej zainteresowała jakimś wyżywieniem w czasie transportu. Przecież nie zawsze taki kierowca ma możliwość skorzystania z pięcio-gwiazdkowej restauracji i powinien mieć przy sobie jakąś zdrową wałówkę. Można poczytać tu http://www.traillon.pl/. Jest tam wiele informacji i to takich, które doceni żołądek przeglądającego stronę, a na pewno jego wątroba.

  2. W poszukiwaniu dobrego wykonawcy schodów drewnianych, warto zajrzeć na http://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane. Niedawno firma wykonała mi schody drewniane wewnątrz domu i muszę przyznać, że są nie tylko solidne i wytrzymałe, ale też świetnie się prezentują. Schody są bezproblemowe w użytkowaniu, a przy tym zostały wykonane bardzo szybko i względnie tanie. Dlatego naprawdę polecam fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *