Kuchnia w przyczepie kempingowej – przydatne wskazówki dla właścicieli

Planowanie jest kluczem do sukcesu małej kuchni w przyczepie kempingowej, a zrównoważenie kosztów projektu jest równie ważne jak samo planowanie. Początkowo przygotuj dokładną listę  potrzeb – aby wiedzieć, czego w Twojej kempingowej kuchni nie może zabraknąć. To jest dobrym punktem wyjścia do tego, by stworzyć innowacyjne, wielofunkcyjne projekty.

Urządzaj kuchnię sprytnie!

Ważne jest, by zapewnić sobie optymalną przestrzeń – dlatego szukaj innowacyjnych alternatyw dla małych urządzeń. Zaplanuj swoje szafki za pomocą sprytnych detali np. dodaj paski led pod szafkami, aby uzyskać odpowiednie oświetlenie, równocześnie nie zagracając przestrzeni wielkimi lampami. Przede wszystkim unikaj zbędnych urządzeń, takich jak wielkie okapy kuchenne ze stali nierdzewnej, na rzecz zgrabniejszych projektów. W każdym wprowadzanym do kempingowej kuchni elemencie upewniaj się, że posiada zintegrowane oświetlenie, ponieważ wtedy można liczyć na spójną estetykę i równocześnie zmniejszać bałagan wizualny.

Bądź nowatorski!

Utrzymuj porządek w szafkach i rozważ wykorzystanie całej przestrzeni pionowej poprzez dodanie jednej ściany szafek sięgających od podłogi do sufitu w celu krótko- i długotrwałego przechowywania. Postaw na sprytne i estetycznie projekty, takie jak składana drabinka – aby uzyskać dostęp do tych nowatorskich rozwiązań, a równocześnie wyposażyć przyczepę kempingową o kolejny praktyczny przedmiot, nie zajmujący zbyt wiele miejsca.

Liczy się design!

Kompaktowe kuchnie kempingowe nie muszą być równoznaczne z ciemnością i obskurnością – zachowaj spójność kolorów i zdecyduj się na matowe wykończenie w jednym lub dwóch uzupełniających się odcieniach, aby uzyskać kontrolowany i spójny wygląd. Super wyglądają przyczepy kempingowe utrzymane w skromnym skandynawskim stylu – dla uzyskania takiego efektu wybierz miękką, kredową biel z odcieniem szarości.

Alternatywnie, kontrastujące wybory kolorów mogą pomóc stworzyć ciekawy efekt. Do tego, zmaksymalizuj naturalne światło, dodając okna od podłogi do sufitu, aby stworzyć wrażenie wysokości, lub dodaj świetliki, aby podnieść sufit. Zintegrowane oświetlenie jest Twoim najlepszym przyjacielem w zaplanowanej kempingowej kuchni, więc upewnij się, że oświetlenie znajduje się na szczycie listy już na etapie projektowania. Ukryte oświetlenie pasków LED ukierunkowuje światło na obszary zadaniowe w kuchni, równocześnie usuwając górny odblask i wizualny bałagan. Aby uzyskać element dekoracyjny, warto wziąć pod uwagę wielofunkcyjny zwis, który rzuca światło na sufit, to także pomaga wizualnie podnieść sufit i stworzyć poczucie przestrzeni – którego w prawie każdym przypadku przyczepy kempingowej po prostu brakuje.

Jeśli zastanawiasz się nad renowacją swojego starego kampera i masz ograniczoną przestrzeń, zajrzyj do obszarów domu na przestrzeń gospodarczą lub spiżarnię. Możesz tam znaleźć sporo inspiracji idealnych do wykorzystania w mobilnej – kuchennej przestrzeni.

Artykuł powstał we współpracy z https://comitor.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *