Mocowania chemiczne ogrodzeń – co warto wiedzieć?

Dobrze zaprojektowane i wykonane ogrodzenie to rozwiązanie, które powinno w niezmienionym stanie przetrwać przez długie lata. Dlatego już na etapie planowania montażu warto wybierać takie elementy i akcesoria, które zapewnią trwałość, solidność oraz niezawodność funkcjonowania wszystkim elementom ogrodzenia.

Wybór ogrodzenia dopasowanego do posesji nie jest prosty. Trzeba przede wszystkim brać pod uwagę architekturę i stylistykę posesji, a także rodzaj obiektu, jaki ogrodzenie ma chronić. Nieco inne rozwiązania sprawdzają się w przypadku domów mieszkalnych, gdzie ogrodzenie ma być nie tylko bezpieczne, ale również bardzo estetyczne. Inne ogrodzenia sprawdzają się natomiast w obiektach biurowych i przemysłowych, w których na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo i ochrona mienia. Choć bardzo popularne są ogrodzenia wykonane z drewna, metalu lub kamienia, w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się ogrodzenia betonowe. Dostępne są one w wielu wersjach, modelach i kolorach, doskonale się prezentują, są estetyczne i w niczym nie przypominają dawnych, szarych i mało atrakcyjnych płyt. Warto więc je rozważyć, jeśli szukamy stabilnego i solidnego rozwiązania, które nie będzie ulegało uszkodzeniom.

Jak właściwie mocować ogrodzenia?

Bez względu na to, jakie ogrodzenie wybierzemy dla naszej posesji, warto zadbać o to, by było ono właściwie zamontowane z dbałością o najdrobniejsze detale. Zwykle do wyboru mamy montaż mechaniczny lub chemiczny. Ten pierwszy wykonuje się za pomocą wkrętów, kołów, kotew, a także innych łączników, które rozpierają materiał. W ten sposób powstają większe lub mniejsze naprężenia, które po pewnym czasie mogą doprowadzić do zerwania połączenia i naruszenia całej konstrukcji. Dlatego też w przypadku ogrodzeń i innych prac remontowo-budowlanych bardzo popularne są łączenia chemiczne. W ich przypadku w czasie łączenia nie używa się sił rozporu, a wyłącznie sił adhezji, czyli połączenia ze sobą dwóch substancji. W ten sposób powstają solidne mocowania, które nie wymagają żadnych kołków, kotew ani innych form łączenia mechanicznego. Dobra kotwa chemiczna do betonu świetnie sprawdza się wszędzie tan, gdzie konieczne jest solidne, mocne i trwałe połączenie materiału.

Zalety mocowań chemicznych

Mocowania chemiczne są bardzo szczelne i trwałe. Świetnie sprawdzają się więc przy elementach znajdujących się na zewnątrz. Służą nie tylko do mocowania ogrodzeń, ale również elementów schodów, tarasów, basenów czy barierek balkonowych. Są dobrym rozwiązaniem nie tylko w czasie realizacji nowych obiektów, ale również przy remontach starych murów, ścian czy innych powierzchni, które są dosyć osłabione i nie sprawdzą się w ich przypadku łączenia mechaniczne. Dzięki chemicznym łączeniom można niwelować błędy wcześniejszych wykonawców. Będą idealne tam, gdzie naruszone zostały kotwy mechaniczne lub pojawiły się inne uszkodzenia konstrukcji.

Dodaj komentarz