Podróżowanie z AZS – kilka pomocnych wskazówek

Każdy, kto cierpi na egzemę (atopowe zapalenie skóry, AZS), będzie wiedział, że nawroty choroby mogą pojawić się po zaledwie dniu lub dwóch, gdy nie będzie się należycie dbało o skórę, więc nie jest niespodzianką, że podczas podróży trudno jest utrzymać kontrolę nad egzemą.

Ale to nie znaczy, że atopowe zapalenie skóry powinno powstrzymać cię przed zobaczeniem świata i skorzystaniem z przygód! Oto kilka miejmy nadzieję, przydatnych wskazówek, które pomogą Ci podróżować z egzemą bez stresu.

Przed podróżą należy udać się do lekarza lub dermatologa

endokrynolog gdynia prywatniePlanujesz wycieczkę, ale nie wiesz, jak klimat, jedzenie lub inne środowisko wpłynie na twój wyprysk. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, zanim jeszcze zaczniesz pakować, jest wizyta u lekarza lub dermatologa! Specjalista na pewno Ci przypomni, jakich wyzwalaczy należy unikać, udziela porad, jak uniknąć nawrotu i podpowie co zrobić, jeśli się pojawią. Na pewno też może przepisać Ci odpowiednie kremy i maści, które możesz zabrać ze sobą.

Zawsze staraj się zarezerwować pokoje z klimatyzacją

Zbyt gorący klimat może wywołać nawrót egzemy, więc jeśli podróżujesz w gorącym miejscu, postaraj się zarezerwować zakwaterowanie z klimatyzacją. Tak samo jeśli chodzi o warunki podróży. W ten sposób będziesz czuć się dobrze, a tym samym zmniejszasz szanse nawrotu zapalenia.

Jeśli nie możesz uzyskać warunków z klimatyzacją, upewnij się, że możesz się ochłodzić

Czasem może nie być możliwe zarezerwowanie zakwaterowania z klimatyzacją, jeśli podróżujesz z ograniczonym budżetem lub do odległego zakątka świata. Ale nadal musisz mieć sposób na ochłodzenie się, szczególnie jeśli upał i spocenie powoduje, że twoja skóra wygląda gorzej. Możesz ochłodzić się, wykonując takie czynności, jak trzymanie prześcieradła w lodówce lub zamrażarce na kilka minut przed snem.

Zapoznaj się też dodatkiem podróżnym, który zawsze warto zabrać ze sobą – to termofor, który po schłodzeniu pozostaje bardzo zimny przez długi czas. To może zabrzmieć nieco dziwnie, ale jest całkiem użyteczne, aby zachować przyjemny chłód w nocy. Jeśli masz nawrót choroby w określonym obszarze, możesz też położyć tam coś chłodnego, jak właśnie taki termofor.

Upewnij się, że masz dostęp do prysznica lub wanny!

https://www.nanolazienki.pl/Kabiny-prysznicowe-c14Większość opcji zakwaterowania będzie miała prysznic lub wannę, ale warto dwukrotnie sprawdzić przed dokonaniem rezerwacji. Nie potrzebujesz luksusowej łazienki do swojej dyspozycji, jeśli jesteś na kempingu lub w niedrogim zakwaterowani – ale tak długo, jak masz dostęp do bieżącej wody, będziesz mógł się myć. Regularne mycie jest bardzo ważne, jeśli chcesz utrzymać kontrolę nad wypryskami, a korzystanie z prysznica lub kąpieli w dowolnym momencie znacznie ułatwi podróżowanie z atopowym zapaleniem skóry.

Zabierz ze sobą własne poszewki na poduszki i / lub prześcieradła

Detergent może często być wyzwalaczem do nawrotu choroby, więc może się okazać, że kiedy twoja skóra trafi na jakiś nowy, to spowodują, że na nowo zacznie się swędzenie. Proste rozwiązanie, aby tego uniknąć, to wziąć własne prześcieradła i poszewki na poduszki.

Polecamy:
Różne oblicza klimatyzacji – jaki klimatyzer warto kupić?

2 Comments on “Podróżowanie z AZS – kilka pomocnych wskazówek”

  1. Fajnie, że i takie tematy poruszacie. Zdrowemu trudno pojąć, jak trudne i przede wszystkim stresujące przez cały czas są kilkudniowe podróże dla osób z dolegliwościami np. AZS.

  2. Sklep z łazienkami, którego właścicielem jest Piotr Nanowski to miejsce, w którym każdy znajdzie rozwiązania dopasowane do potrzeb. Akcesoria łazienkowe, elementy wyposażenia, a także duży wybór części zamiennych to gwarancja, że w jednym sklepie znajdziemy absolutnie wszystko, co jest potrzebne do zmiany wystroju łazienki i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *