Jaki prostownik z rozruchem kupić?

Jaki prostownik z rozruchem kupić? Czym właściwie jest prostownik z rozruchem i do czego służy? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. 

  1. Co to jest prostownik z rozruchem?
  2. Jaki prostownik do ładowania akumulatorów wybrać?

Masz problem z akumulatorem w swoim samochodzie? A może zdarzyło Ci się wyłączyć światła, przez co element ten się wyładował i miałeś problem – na przykład – z powrotem do domu? Jak poradzić sobie z rozładowanym akumulatorem? Najlepszą opcją jest zakup prostownika z rozruchem. Czym jest urządzenie tego rodzaju? Jaki prostownik do ładowania akumulatorów samochodowych wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią.

Co to jest prostownik z rozruchem?

Co to jest prostownik z rozruchem? Otóż urządzenie, które w przeróżnych wariantach znajdziesz między innymi na stronie sklep.akustrefa.pl/prostownik-z-rozruchem-c-145.html w atrakcyjnych cenach to standardowy prostownik służący głównie do ładowania akumulatorów z dodatkową funkcją, której zadaniem jest wspomaganie rozruchu. Kiedy warto zdecydować się właśnie na taki prostownik z opcją rozruchu? Głównie wtedy, kiedy rozładuje nam się akumulator w samochodzie, a my nie będziemy mieć zbyt wiele czasu na to, aby go precyzyjnie naładować. Wspomniana funkcja rozruchu w prostowniku ma pomóc akumulatorowi odpalić nasz silnik.

Dobrej jakości prostowniki z rozruchem mogą generować nawet prąd na poziomie 500A, a to oznacza, że świetnie sprawdzą się również z dużymi silnikami diesla. Pamiętaj jednak, że taki prostownik z rozruchem potrzebuje źródła energii, a zatem należy podłączyć go do prądu. W niektórych sytuacjach to ograniczenie może być problematyczne, niemniej warto mieć prostownik z rozruchem w swoim wyposażeniu. 

Jaki prostownik do ładowania akumulatorów wybrać?

Kupując prostownik, należy zwrócić uwagę na parametry interesujących nas rozwiązań. Do najważniejszych właściwości zalicza się prąd ładowania skuteczny oraz szczytowy, wyjściowe napięcie, zasilające napięcie oraz takie informacje, jak rodzaj akumulatora, który będziemy nim ładować, wymiary i ciężar. Zarówno prąd ładowania skuteczny, jak i szczytowy podaje się w amperach. Najczęściej szczytowy jest wyższy od skutecznego. Wartość prądu ładowania skutecznego powinna wynosić 1/10 pojemności naszego akumulatora. Na przykład, jeśli masz akumulator o pojemności 50 AH, prąd ładowania prostownika musi wynosić 5 A. 

Napięcie wyjściowe podaje się w woltach i wartość jego musi odpowiadać napięciu akumulatora. A zatem, jeśli dysponujesz akumulatorem 12 V, optymalną opcją dla Ciebie będzie prostownik 12 V.

Prostowniki mogą mieć dodatkowe rozwiązania, na przykład różnego rodzaju wskaźniki. Do nich zalicza się między innymi diody, amperomierze, woltomierze czy wyświetlacz LCD. Diody wykorzystuje się głównie do wskazywania poziomu naładowania akumulatora. Wyświetlacz LCD natomiast umożliwia kontrolowanie aktualnego napięcia, pojemności, prądu ładowania czy wspomnianego poziomu naładowania akumulatora. Amperomierz czy woltomierz zaś wskaże, jakie jest aktualne napięcie ładowania oraz prąd ładowania. Wskaźniki to dodatek, który nie jest obowiązkowy, ale warto rozważyć zakup prostownika z którąkolwiek wyżej wspomnianą opcją. Dzięki temu będziesz wiedzieć, kiedy akumulator zostanie naładowany czy jakie jest napięcie ładowania. 

Do dodatkowych funkcji, których obecność warto rozważyć, zalicza się także możliwość ładowania różnych akumulatorów, automatyczne odsiarczanie ładowanego akumulatora, wymuszone chłodzenie prostownika czy automatyczne odłączanie ładowania po naładowaniu się akumulatora. Do tych dodatkowych opcji zalicza się również rozruch.

Dobry prostownik z funkcją rozruchu niezbędną do uruchomienia samochodu osobowego z rozładowanym akumulatorem może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie, szczególnie że wiele osób zapomina o regularnej wymianie akumulatora. Warto więc rozważyć zakup prostownika samochodowego, szczególnie że z pomocą prostownika można również naładować akumulator motocykla.

Dodaj komentarz