Rękawice do prowadzenia samochodu: dobry pomysł czy już fanaberia?

Czy nosisz rękawice samochodowe? Jasne, mogą wydawać się nieco przestarzałe, ale rękawiczki do jazdy są znacznie częściej używane niż myślisz. Skórzane rękawice do jazdy zapewniają ochronę i komfort dla twoich dłoni za kierownicą.

Są również odważnym symbolem mody.

Wcześniej wszyscy nosili rękawiczki. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego schowek na desce rozdzielczej nazywa się schowkiem na rękawiczki? W czasach kabrioletów na początku XX wieku samochody bardzo różniły się od nowoczesnych samochodów. Kierowcy musieli nosić czapki, okulary i – jak się domyślacie – rękawiczki, aby chronić dłonie przed kurzem, wiatrem i deszczem.

W dzisiejszych czasach prawie każdy samochód na drodze ma dach chroniący kierowcę. Właśnie dlatego rękawiczki nie są konieczne dla wszystkich ludzi. Jednak rękawice do jazdy przydają się w odpowiednich okolicznościach.

Sprawdź kilka najważniejszych powodów, dla których warto nosić rękawiczki podczas jazdy samochodem!

1) Lepsza przyczepność i kontrola

Czy słyszałeś kiedyś o małym wyścigu o nazwie Indianapolis 500? Każdy kierowca na torze nosi rękawiczki. I nie, to nie tylko dlatego, że to sprawia, że ​​wyglądają fajnie (chociaż zdecydowanie tak jest). Zawodowi kierowcy samochodów wyścigowych potrzebują rękawiczek, aby mogli lepiej kontrolować kierownicę. Jeśli ścigałeś się po torze z zawrotną prędkością na godzinę, chciałbyś mieć kontrolę nad samochodem. Wystarczy jeden mały ruch ręki, aby zejść z kursu na terytorium katastrofy.

Rękawice do jazdy zapewniają bardziej precyzyjne sterowanie. A większa kontrola sprzyja bezpieczniejszym jazdom i lepszym wynikom. Chociaż większość z nas nie będzie jeździć samochodami wyścigowymi w ciągu naszego życia, możemy napotykać codzienne sytuacje, które od czasu do czasu wymagają szybkich i dokładnych reakcji. Jeśli jedziesz autostradą, na pewno będziesz wdzięczny za odrobinę dodatkowej przyczepności, aby trzymać ręce przyklejone do kierownicy, szczególnie podczas wjeżdżania na zjazdy na autostradzie lub zjeżdżania z nich i jazdy w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Większość dostępnych rękawic do jazdy zapewnia niewiele więcej niż barierę między dłońmi a kierownicą. Jednak istnieją też rękawiczki, które zostały zaprojektowane z myślą o naturalnej anatomii dłoni, uwzględniając naturalne szczyty i doliny dłoni i wyrównując powierzchnię za pomocą podkładek odciążających, aby zapewnić jeszcze bezpieczniejszy chwyt.

2) Zmniejsza zmęczenie ręki

Przy wyższych prędkościach rękawice do jazdy pomagają sprawować kontrolę nad kierownicą. Większość z nas spędza mniej niż godzinę dziennie w samochodzie dojeżdżając do pracy lub załatwiając sprawy. Ale są chwile, kiedy możesz spędzić więcej niż kilka godzin jazdy. A te okazje sprawiają, że rękawiczki samochodowe są tak przydatne. Mało znany fakt: większość kierowców ciężarówek nosi rękawiczki. Czemu? Trzymanie rąk na kierownicy przez 5 godzin jednocześnie zmęczy twoje ręce. Chociaż większość z nas nie jeździ w ten sposób – kierowcy ciężarówek, którzy rejestrują godziny jazdy tygodniowo, informują, że mogą się tworzyć pęcherze, jeśli nie założą rękawiczek.

Do stworzenia artykułu zainspirowała nas Brytyjka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *