Ploter eko solwentowy – czyli, jak skutecznie wydrukować materiały reklamowe

Ploter eko solwentowy

Ploter eko solwentowy to jeden ze sposobów na to, jak uzyskać trwałe wydruki reklamowe. Jeżeli zastanawiacie się, jaką technologię wydruku wybrać, aby bilbordy, kasetony, citylighty oraz inne zewnętrzne materiały wizualne wytrzymały zmienność pogody, to koniecznie zapoznajcie się z tym poradnikiem.

Ploter eko solwentowy czy może druk tradycyjny?

Wybór technologii druku materiałów marketingowych może mieć wpływ na kilka czynników, np. na ich trwałość. Zatem jeżeli chcemy, aby przetrwały one zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie i zanieczyszczenie powietrza, to powinniśmy rozważyć innowacyjne technologie wydruku. Jedną z nich jest z pewnością wydruk solwentowy. Dlaczego ta forma druku jest polecana do materiałów, które mają być eksponowane na czynniki atmosferyczne?

Ploter eko solwentowy do zadruku wykorzystuje farbę solwentową, która wnika bardzo głęboko w materiał. Dzięki temu jest z nim trwale połączona i jednocześnie odporna na ścieranie, promieniowanie UV, deszcze oraz zmienne temperatury. To sprawia, że jest to obecnie najpopularniejsza i najbardziej polecana forma produkcji zewnętrznych materiałów marketingowych.

Ploter solwentowy sprawdzi się do druku billboardów, citylightów, flag, ale również będzie idealny do druku na plandekach. Mało tego, ploter poradzi sobie również z drukiem małych elementów, np. naklejek, metek i ulotek. Zatem, jeżeli zależy nam na trwałości wydruku, to technologia druku solwentowego, będzie najlepsza.

Druk tradycyjny niestety nie może się równać z trwałością nowszych technik poligraficznych. Z czasem będzie blednąć, a pod wpływem deszczu może się pomarszczyć, a nawet odpaść z nośnika. Dlatego powoli firmy odchodzą od tej formy produkcji materiałów reklamowych, zwłaszcza tych wielkogabarytowych.

Ploter eko solwentowy – wady i zalety

Wydruk materiałów z wykorzystaniem farby solwentwej ma wiele zalet. Jest niekwestionowanym pionoerem, jeżeli chodzi o trwałość na czynniki zewnętrzne. Trudno znaleźć technologię druku, która byłaby tak odporna na deszcz i zmienne temperatury. Ploter eko solwetnowy, jest w stanie wydrukować duże, jak i małe formaty. Poradzi sobie także z wysokim nakładem, ale z drugiej strony można drukować na nim zaledwie kilka sztuk zaprojektowanych materiałów reklamowych.

Jego wszechstronność wykorzystania, wydajność i trwałość druku, sprawia, że jest jednym z najczęściej wybieranych metod druku. Jednak wydruk metodą solwentową ma też kilka wad. Przede wszystkim tego typu usługa nie jest tania. Jednak, jeżeli zależy nam na jakości, to musimy mieć świadomość, że trzeba za nią zapłacić odpowiednią cenę.

Inną wadą druku solwentowego jest dostępność usług. Nie wszystkie zakłady poligraficzne posiadają takie urządzenie. Dlatego nie w każdym miejscu zajmującym się profesjonalnym wydrukiem będziemy mogli skorzystać z druku solwentowego. Znalezienie takiego punktu może zając sporo czasu, który moglibyśmy spożytkować na inne zadania. Mimo tych kilku mankamentów druk solwentowy staje się coraz bardziej popularny. Wysoka jakość oraz trwałość powstałych w tej technologii wydruków jest warta swojej ceny i czasu poświęconego na poszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *