Urządzenia elektroniczne, które warto mieć w samochodzie

Chcesz lepiej wyposażyć samochód? Zobacz, które urządzenia elektroniczne i elektryczne podniosą funkcjonalność pojazdu, umilą Ci jazdę oraz ułatwią szybkie dotarcie do celu. Jeśli charakterystyka jednego z nich przypadnie Ci do gustu, koniecznie sprawdź, czy urządzenie jest kompatybilne z Twoim samochodem lub znajdującymi się w nim sprzętami. Podróżuj miło i komfortowo!

Jakie radio samochodowe wybrać?

Tradycyjne radio samochodowe bez wątpienia uprzyjemni Ci podróżowanie. Posłuchasz na nim audycji ze stacji radiowych, a gdy znudzisz się powtarzanymi w kółko hitami lub zdenerwujesz natłokiem reklam, włączysz muzykę z płyt CD. Będziesz śpiewać, zgadywać tytuły i artystów lub po prostu kontemplować dźwięk. Możliwości jest wiele.

Ale nowoczesne radia samochodowe to urządzenia o znacznie szerszej funkcjonalności. Przeczytaj o radiu samochodowym z Bluetoothem, aby poznać wszystkie jego zalety. Najważniejsze to możliwość połączenia z innymi urządzeniami elektronicznymi. Po sparowaniu z telefonem komórkowym możesz rozmawiać z drugą osobą, zastępując głośnik w smartfonie głośnikami samochodowymi. W tym samym celu połączysz radio ze stacją GPS. Komendy udostępniane przez większe głośniki będą lepiej słyszane, a Ty na pewno nie pomylisz drogi.

Czy stacja GPS jest lepsza od aplikacji z mapą w telefonie?

Czy w dobie smartfonów z dostępem do rozlicznych aplikacji, m.in. map Google, opłaca się kupować samochodową stację GPS? Wbrew pozorom – tak! Urządzenie montowane w aucie ma większy ekran i jest łatwiejsze w obsłudze. Przypadkowe kliknięcie w złe miejsce nie zamknie mapy. Nie musisz też martwić się wyładowaniem sprzętu.

Dodatkowy czynnik przemawiający za zakupem stacji GPS to fakt, że na komórkę możesz otrzymać połączenie lub wiadomość. Jeśli zdecydujesz się je odebrać, koniecznie będzie zamknięcie widoku mapy. Dzięki zastosowaniu stacji nawigacyjnej nie przegapisz żadnej ulicy.

Czym jest rejestrator samochodowy?

Rejestrator jazdy, znany też jako kamera samochodowa, to urządzenie wykorzystywane coraz częściej. Pierwotnie miał służyć do uwieczniania jazdy w ciekawych miejscach, np. podczas wyprawy autem terenowym po lesie. Oczywiście wciąż jest kupowany z tego powodu, ale nie tylko.

Popularniejsze zastosowanie rejestratora jazdy to zabezpieczenie się na okoliczność kolizji lub wypadku samochodowego. Jeśli jeździsz po zatłoczonych terenach lub mijasz niebezpieczne skrzyżowania, niewielka kamera przyda Ci się do uzyskania dowodu niewinności. Gdyby sprawca próbował zrzucić na Ciebie winę lub odjechać bez podania danych, nie będziesz musiał się przejmować. Materiał dowodowy przekażesz policji.

Co warto wozić w schowku samochodu?

Elektronika towarzyszy nam w życiu codziennym. Niestety przenośne sprzęty mają do siebie to, że ulegają rozładowaniu. Warto więc, byś woził w samochodzie – np. w schowku – dodatkowe pokłady energii. Zakup pojemny powerbank z kilkoma wyjściami USB i microUSB, by jednocześnie naładować nawet kilka urządzeń.

Poza powerbankiem przyda Ci się także klasyczna ładowarka samochodowa. Za jej pomocą uzupełnisz energię w telefonie czy tablecie. Wybierz model wpinany do zapalniczki lub USB, jeśli dysponujesz radiem samochodowym z tym portem.

One Comment on “Urządzenia elektroniczne, które warto mieć w samochodzie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *