Informacje o wysyłkach


Wszystkie zamówione towary wysyłamy do Państwa kurierami firm:
Koszty wysyłki są następujące:

  • wysyłki z przedpłatą na konto: 19 zł (z VAT)
  • wysyłki z płatnością przy odbiorze u kuriera: 27 zł (z VAT)
  • odbiór osobisty zamówionego przez stronę towaru w Wilkowicach k/Bielska-Białej: 0 zł 


Domyślnie paczki na terenie Polski wysyłamy kurierem, który danego dnia najszybciej może odebrać paczki z naszego magazynu. Jeżeli chciałbyś abyśmy wysłali Twoją paczkę konkretnym kurierem (DHL, FedEX, DPD, UPS, InPost) lub nadali ją do konkretnego paczkomatu podaj jego numer/adres w komentarzu lub skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo (tel.: 509-933-943, email: kontakt@rufus.pl)


Zamówione towary wysyłamy do Państwa w terminie od 1 do 5 dni roboczych. Jeżeli czas wysyłki zamówienia jest dłuższy niż 3 dni robocze kontaktujemy się z Państwem w celu poinformowania o dłuższym czasie realizacji. Jeżeli termin wysyłki jest dla Państwa niedogodny zamówienie zostaje anulowane a wpłata zostaje przelana na Państwa konto w tym samym dniu. 


Przy niektórych zamówieniach (łożyska specjalne/nietypowe, hurtowe ilości) możemy Państwa prosić o przedpłatę na konto (dotyczy nowych klientów).Istnieje również możliwość dostarczenia paczki w weekendy. Wiąże się to ze zwiększonym kosztem dostawy. W tej sprawie również prosimy o kontakt.  


Koszt wysyłki paczek powyżej 30 kg. oraz wysyłanych za granice Polski jest ustalany indywidualnie.