Marzy Ci się basen? Sprawdź opcje!

Nie ma nic, co lubimy bardziej niż trochę pływania na świeżym powietrzu i chociaż cudownie jest wybrać się na wieś, aby popływać w dziczy, niewiele jest rzeczy bardziej luksusowych niż posiadanie basenu w domu. Co ważne, dzięki takim rozwiązaniom jak http://www.starpool-unipool.pl/wroclaw-projektowanie-budowa-basenow-ogrodowych/ baseny ogrodowe nie są już jedynie domeną bogaczy.

Sześć wskazówek, które pomogą Ci zaplanować projekt

1. Nawet jeśli nie mieszkasz w obszarze chronionym lub w zabytkowym domu, prawdopodobnie będziesz musiał uzyskać pozwolenie na budowę swojego basenu.
2. Jeśli chcesz mieć basen na lato, musisz zacząć myśleć o nim jesienią wcześniej i budować go na wiosnę. Zbudowanie skomplikowanego projektu zajmuje około 16 do 20 tygodni.

3. Przykrycie jest niezbędne do zatrzymywania ciepła w basenie. Polecamy automatyczną osłonę, która będzie działać za naciśnięciem przycisku, ponieważ ręczne są niewygodne i zajmują dwie lub trzy osoby do dopasowania.

4. Istnieje błędne przekonanie, że głębiej jest lepiej. Baseny płaskodenne zwykle pasują całej rodzinie, ale jeśli chcesz nurkować, minimalna głębokość to 2,2 metra.

5. Kamienie naturalne, takie jak wapień, rozpuszczają się w chemikaliach basenu, ale płytki porcelanowe są prawie niezniszczalne i mogą być nie do odróżnienia od kamienia naturalnego.

6. Chlor jest agresywny i nadaje basenowi chemiczny zapach. Inne systemy dezynfekcji podstawowej, takie jak ozon, ograniczają stosowanie chloru. Zabija bakterie i mikroorganizmy odporne na chlor, a także zmniejsza koszty chemii basenowej.

Porada eksperta – baseny ogrodowe, o czym należy pamiętać?

Najważniejsze, by przy budowie basenu ogrodowego zaufać porządnej firmie, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie naturalnych stawów kąpielowych. Takie miejsca zwykle składają się z dwóch stref: jednej do pływania i drugiej, która jest strefą regeneracji. Strefa regeneracji musi być obsadzona szeroką gamą gatunków wodnych, takich jak lilie i inne rośliny dotleniające. Woda jest stale w ruchu w strefie regeneracji za pomocą pompy, co pomaga w utrzymaniu czystości i przejrzystości stawu.

Projekty trwają średnio od dwóch do trzech miesięcy, od wstępnej oceny terenu do gotowego stawu. Zawsze istnieje element konserwacji, najlepiej opisany jako ogrodnictwo wodne. W przeciwieństwie do konwencjonalnego basenu, który wymaga stałego monitorowania, możesz pozwolić naturze przejąć inicjatywę. Największą pracę w roku wykonuje się w listopadzie, kiedy rośliny są wycinane i usuwane z systemu, aby powstrzymać gromadzenie się składników odżywczych i mułu. Pomyśl o sposobie wejścia: wiele osób decydujących się na takie rozwiązanie stawia na robione na zamówienie schody z zielonego dębu, które dobrze się starzeją i stają się ozdobą. Najpiękniejsze stawy kąpielowe zaczynają się jednak os wysokiej ceny, wliczając w to sadzenie, tarasowanie i projektowanie ogrodów. Zatem czasem właśnie bardziej przystępnym rozwiązaniem będą klasyczne baseny ogrodowe – które przecież i tak przyniosą naprawdę wiele radości.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *