Filmy szpiegowskie – czy oglądałeś już te „naj”?

Filmy szpiegowskie poruszyły wyobraźnię niezliczonej liczby osób. Pomysł, że wśród nas żyją tajni szpiedzy, jest ekscytujący i stał się źródłem wielu wspaniałych historii i filmów.

Ponieważ nie brakuje filmów szpiegowskich z ostatnich 100 lat, chcieliśmy przedstawić listę najlepszych filmów szpiegowskich, jakie kiedykolwiek powstały. Równocześnie zachęcając do obejrzenia jednego z najnowszych filmów z tego gatunku Argylle – Tajny szpieg, który znajdziesz tutaj: https://vodpilot.pl/filmy/argylle-tajny-szpieg.

Za co kochamy szpiegowskie filmy?

Wielu z nas zastanawiało się, jak by to było żyć jako szpieg. Tajemnice narodowe, zabójstwa, podwójni agenci, a wszystko to otoczone tajemnicą i dreszczykiem emocji. W porównaniu z trudną rzeczywistością życia szpiega, jest coś fantastycznego w przedstawianiu szpiegostwa w fikcji.

Od komedii po thrillery – filmy szpiegowskie są cenne dla fanatyków kina. Obejmując wszystkie gatunki, mogą podążać w dowolnym kierunku. Czasem oparta na prawdziwych wydarzeniach, czasem na fikcji.

Lista świetnych filmów szpiegowskich jest obszerna. Zawężenie ich do pierwszej dziesiątki jest prawie niemożliwe przy tak wielu niesamowitych pretendentach. Można w nich znaleźć wszakże szeroką gamę filmów szpiegowskich, w tym filmy akcji, thrillery, komedie i filmy familijne. Od klasyków po najsłynniejsze tytuły w historii – wybraliśmy dla was dwa z najlepszych filmów szpiegowskich wszechczasów.

Filmy z serii „James Bond”

Ta lista może składać się z wielu różnych filmów o Jamesie Bondzie. Aby spróbować dopasować różne opcje, uwzględniliśmy serię Jamesa Bonda jako całość.

Bez wątpienia filmy o Jamesie Bondzie to jedne z najbardziej kultowych filmów w historii, nie mówiąc już o filmach szpiegowskich. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Seana Connery’ego z lat 60., czy nowszego – Daniela Craiga, te filmy spodobają się wielu osobom.

Wcielając się w brytyjskiego tajnego agenta, śledzimy przygody Jamesa Bonda. Pełne pięknych kobiet, tajnych gadżetów, złoczyńców i nie brakuje efektów specjalnych, dzięki którym te filmy stały się arcydziełami, którymi są. Nawet tytuł 007 jest sam w sobie ikoniczny i stał się częścią współczesnej kultury.

Mission Impossible

Seria Mission Impossible to drugi po Jamesie Bondzie najbardziej znany film szpiegowski. Jednak w przeciwieństwie do Jamesa Bonda chcieliśmy skupić się na oryginalnej „Missions Impossible” i pominąć późniejsze, bardziej tandetne filmy.

Mało które filmy w historii stworzyły tak kultowe sceny, jak Mission Impossible. Sama muzyka jest tak rozpoznawalna i przywoływana do dziś. Każdy pamięta scenę, w której Tom Crusie, grający Ethana Hunta, zostaje spuszczony do skarbca?! Nawet ta pojedyncza scena została odtworzona w wielu filmach i programach telewizyjnych, a odniesienie jest tak rozpoznawalne.

Ta adaptacja, oparta na amerykańskim serialu telewizyjnym Mission Impossible, jest jednym z najlepszych filmów szpiegowskich wszechczasów. Jego wpływ na kulturę filmową oznacza, że zasłużenie zajmuje miejsce na tej liście.