Jakie są dostępne rodzaje przekładni kierowniczych i jak wybrać odpowiednią?

Przekładnia kierownicza ma za zadanie przekształcić ruchy obrotowe koła kierownicy w ruchy posuwisto-zwrotne napędu. Stanowi on podstawę do kierowania wszystkimi pojazdami. Przetwarza on obroty kierownicy na ruchy drążka i koła. Przy pierwszych oznakach nieprawidłowego działania konieczna jest diagnoza, a następnie naprawa. Jeśli nie można naprawić urządzenia, może być konieczna jego wymiana. Części zamienne można zamówić na stronie https://sts.parts/catalog/uklad-kierowniczy/przekladnie-kierownicze-10. Master Service sprzedaje różne przekładnie kierownicze i elementy układu kierowniczego do samochodów osobowych i dostawczych z gwarancją.

Kupić przekładnię kierowniczą od Master Service

Rodzaje przekładni kierowniczych

Urządzenie różni się rodzajem sterowania układem kierowniczym. Istnieją 3 rodzaje modeli:

  1. Bez wsparcia hydraulicznego.
  2. Ze wspomaganiem kierownicy.
  3. Z elektrycznym wspomaganiem kierownicy.

Każdy typ ma mocne i słabe strony. Energia elektryczna zapewnia oszczędne zużycie paliwa. Ta opcja jest bardziej niezawodna, kompaktowa i łatwa w utrzymaniu. Elektryczne wspomaganie kierownicy daje możliwość regulacji charakterystyki, ustawień. Do wad boostera elektrycznego należy zaliczyć małą moc i prawdopodobieństwo przegrzania. Jeśli naprawa jest konieczna, może być kosztowna.

Wzmacniacz mocy z łatwością przejmuje duże obciążenia. Jazda samochodem z takim systemem jest komfortowa przy każdej prędkości. Są pewne wady wspomagania kierownicy: konieczność monitorowania płynu roboczego, prawdopodobieństwo wycieku. Wybór jednego lub drugiego wariantu zależy od indywidualnych preferencji kierowcy. ESC jest uważany za bardziej zaawansowaną technologię, ale w przypadku ciężkich pojazdów jest uważany za słaby. Wspomaganie hydrauliczne nadaje się do wszystkich typów pojazdów, w tym ciężarówek i SUV-ów.

Cena jest ważnym czynnikiem przy wyborze części zamiennych do pojazdu. Korzystną cenowo alternatywą dla nowego urządzenia jest regenerowany mechanizm kierowniczy z gwarancją. Wysoko wykwalifikowani specjaliści oraz jakość produktów zapewniają długie i komfortowe użytkowanie samochodu.

Sklep internetowy dla przekładni kierowniczych

Części do naprawy lub wymiany urządzenia

Sklep internetowy Master Service Steering Parts oferuje niezawodne części zamienne od zaufanych producentów. Do każdego modelu samochodu można kupić zarówno nowy mechanizm kierowniczy, jak i regenerowany. Węzły naprawcze mają gwarancję na 20 000 km. przebiegu lub 6 miesięcy. Przy wyborze części zamiennej zwróć uwagę na markę pojazdu, model, modyfikację, typ sterowania i znak firmowy. Pomaga to w szybkim i dokładnym doborze odpowiedniego elementu.

W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w działaniu, zaleca się zdiagnozowanie systemu. Usterki mogą być spowodowane przez następujące czynniki:

  • Naturalne zużycie. Mechanizm i jego części składowe zbliżają się do końca okresu eksploatacji.
  • Słaba jakość komponentów.
  • Naruszenie zasad eksploatacji.
  • Narażenie na działanie czynników zewnętrznych. Części mogą ulec przedwczesnemu uszkodzeniu w wyniku działania różnych czynników. Negatywny wpływ ma zła jakość drogi, wahania temperatury, nadmierna wilgotność, kontakt z agresywnymi środkami chemicznymi.

O możliwych usterkach świadczą stukanie, zwiększony luz w układzie kierowniczym oraz wycieki płynu. Odgłosy i inne oznaki mogą wskazywać na nieszczelny układ, zużyte łożyska lub niewspółosiowość kół.

Dodaj komentarz