Kącik relaksacyjny w salonie – propozycje aranżacji

Salon to pomieszczenie, w którym spotykamy się z bliskimi, wspólnie spożywamy posiłki, ale i znajdujemy miejsce na relaks. Jedni z nas lubią odpoczynek przy książce, z filiżanką ulubionego naparu w ręce, inni zaś odprężają się podczas oglądania filmu lub grania na konsoli. Mamy różne potrzeby, które determinują, w jaki sposób urządzimy kącik do relaksu w salonie.

Podpowiadamy, które meble i elementy wyposażenia sprawdzą się w tym miejscu, a także jak dobierać je pod kątem aranżacji wnętrza.

Przytulnie i klimatycznie – dla miłośników książek

Mól książkowy potrzebuje spokoju, ciszy, a nierzadko chwili samotności, by zatopić się w ulubionej książce. Jemu wystarczy wygodny fotel oraz podnóżek, ewentualnie niewielki stolik tuż obok, by odłożyć lekturę, okulary i kubek z herbatą lub kawą.

Jeśli w kąciku czytelniczym ma być przytulnie, wygodnie i ciepło, można postawić na fotel typu uszak. Głęboki, wysoki, w którym zapewnione zostaje oparcie dla całego ciała, podparcie dla głowy i rąk. Ta konstrukcja chroni przed przeciągami, zapewnia zatem ciepło nawet w jesienno-zimowej porze. Nie oznacza to jednak, że klasyczne fotele nie spełnią swoich funkcji, wręcz przeciwnie! Ciekawe propozycje posiada sklep iHome24.pl. Oryginalne pod względem estetyki, niezwykle wygodne i z możliwością uzupełnienia o podnóżek pasujący do kompletu.

W tym kąciku powinno się znaleźć miejsce dla oświetlenia. Dobrym rozwiązaniem jest lampa podłogowa, która posiada elastyczne ramię z niewielkim punkcikiem świetlnym. Główne źródło skierowane ku górze rozświetli całą przestrzeń, za to giętkie ramię pozwoli na precyzyjne oświetlenie wybranego fragmentu przestrzeni. Będzie tu zatem i przytulnie, i z gwarancją wygody czytania książki.

Na koniec postawmy na niewielki stolik, by nie szukać za każdym razem, gdzie została odłożona ostatnio czytana książka. Na stoliku będzie jej idealnie! Niewielki blat uda się wpasować nawet w minimalistyczny i ograniczony pod względem przestrzeni kącik czytelniczy, a przyda się on również do odłożenia okularów i wspomnianego kubka z ulubionym napojem.

Rodzinny relaks przed telewizorem

Wspólne oglądanie filmów, a nawet granie na konsoli, to często odprężająca rozrywka dla całej rodziny. Można się zrelaksować, zniwelować napięcie wywołane problemami dnia codziennego, dać ukojenie nerwom i stresowi. Na ścianie zawisł już telewizor na ruchomym uchwycie, by móc go wysunąć na właściwą odległość i ustawić w taki sposób, aby wygodnie oglądać film lub grać, ale bez zbędnego nadwyrężania wzroku.

kuchnie pod zabudoweW tej przestrzeni przyda się również zestaw wypoczynkowy. Wystarczy zwykła kanapa lub sofa, niekoniecznie rozkładana, o ile w mieszkaniu lub domu znalazło się oddzielne pomieszczenie, w którym można umieścić chcących przenocować gości. Nie oznacza to jednak, że nie można postawić na odrobinę luksusu. Zestaw z wysuwanym podnóżkiem, dodatkową półką na przykład na piloty lub wnękami na kubki ulokowanymi w oparciach, podwyższy komfort korzystania z tej przestrzeni.

Przed kanapą może znaleźć swoje miejsce niski stolik kawowy. Jeśli będzie wyposażony w kółka, stanie się mobilny. To dobre rozwiązanie do salonów, w których domownicy do relaksu potrzebują sporo przestrzeni, na przykład w trakcie gier planszowych rozkładanych na podłodze. Stolik wystarczy przesunąć, by wszystko mieć pod ręką i móc swobodnie grać. Jeśli taki stolik ma być także schowkiem na gry, gazety, piloty i inne podręczne drobiazgi, sprawdzi się konstrukcja z dodatkowymi półkami i szufladami. O tym, jak urządzić tego typu salon (i nie tylko) można poczytać na stronie budowlanyblog.com.pl.

Funkcjonalnie i modnie!

Jeśli wybraliśmy już meble do wyznaczonej strefy relaksu, nie zapominajmy o tym, że powinny one wpisywać się w aranżację salonu. Mogą się wyróżniać na jej tle kolorem, kształtem czy detalami, albo też wtapiać tło. Ważne jednak, by nie wprowadzać aranżacyjnego chaosu, zastosować choć jeden element, który będzie spójny z innymi znajdującymi się w salonie. Każdy wystrój wymaga bowiem spójności, dzięki temu daje wrażenie uporządkowania i harmonii. Czas na wybór mebli, lamp i dodatków, dzięki którym relaks w pojedynkę i z bliskimi będzie oznaczał regenerację umysłu i ciała!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *