Dlaczego warto postawić na świece sojowe?

Odmień atmosferę w swoich pokojach delikatnym blaskiem płonących świec zapachowych i otocz swój dom naszymi pięknymi zapachami. Naturalne świece sojowe tworzą ciepłą, przyjazną i pachnącą atmosferę.

Spersonalizuj wszystko, co chcesz, wlej trochę miłości, roztop uczucia i emocje lub dodaj coś zabawnego. Świece zapachowe są idealne do tworzenia wielozmysłowych wrażeń w każdym domu. Dzięki czystemu spalaniu idealnie nadają się do aromatycznych doznań.

Stawiaj jednak na świece, które są wykonane w 100% z mieszanki wosku sojowego i knota w 100% z bawełny. Najlepiej jeśli są dostarczane w szklanym pojemniku z pokrywką. Powinny to być również świece nietoksyczne – nie można używać ołowiu, tworzyw sztucznych, parabenów, syntetycznych barwników ani ftalanów. Może to być świeca sojowa w różnych zapachach, a wszystkie zapachy mogą mimo to mieć ten sam naturalny kolor. Spójrzmy nieco bliżej na niektóre z najbardziej popularnych typów świec.

Waniliowa świeca sojowa

Chodzi o zachwycającą mieszankę skórki cytryny i laski wanilii. Śmiałe, przyprawowe serce uzupełnia ten aromat – ciepłe odcienie fasoli tonka i bitego kakao uzupełniają ten rozkoszny zapach. Jeśli szukasz takiego połączenia – na pewno je znajdziesz w bogatym asortymencie świec sojowych na dzisiejszym rynku.

Morska świeca sojowa

Wybuch cytrusów zderza się z nieodpartym zapachem anyżu gwiazdkowatego. Złożone serce z lawendy, drzewa cedrowego i płatków jaśminu rozlewa się po całym sercu. Do tego nuty paczuli, zmiażdżonego rozmarynu i mchu dębowego tworzą charakterystyczny, zrównoważony aromat przywodzący na myśl morską bryzę.

Jesienna świeca sojowa

Jesienne połączenie brązowego cukru i lasek cynamonu. Nuta cytryny miesza się z ekstraktem z wanilii i pralinkami. Białe drzewo cedrowe i piżmo dopełniają całości. Nie ma lepszego pomysłu na romantyczny wieczór niż ten w towarzystwie takiego zapachu świecy sojowej.

Korzyści z wosku sojowego:

  • Wosk sojowy pochodzi z rośliny (ziarna soi), podczas gdy parafina pochodzi z ropy naftowej (rafinowany produkt benzynowy).

  • Wosk sojowy jest surowcem naturalnym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska.

  • Wosk sojowy jest biodegradowalny i można go czyścić wodą z mydłem. Możesz ponownie użyć szklanego pojemnika jako dekoracji lub szklanki.

  • Wosk sojowy ma niższą temperaturę topnienia niż wosk parafinowy, dlatego świece sojowe palą się wolniej lub dłużej. Średni czas palenia naszych świec to 50-60 godzin.

  • Wosk sojowy spala się bez sadzy, tworząc świece wolne od sadzy. Świece parafinowe palą się sadzą naftową.

Po zapoznaniu się z korzyściami sojowej świecy zapachowej możesz zacząć uczynić ten element stałym centrum codziennego relaksu. Zanim zaczniesz robić samodzielnie sojowe świecę – zalecamy zacząć od zamówienia tych robionych przez ekspertów, aby w pierwszej kolejności zobaczyć, jak wygląda i upewnić się, że wszystko Ci odpowiada i na czym chcesz się wzorować. Jedno jest pewne – świece sojowe to aktualnie wielki hit i zasłużenie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, również w Polsce.

Wózki toaletowo-prysznicowe – pomoc w zabiegach higienicznych