Fotograf ślubny, czyli znacznie więcej niż trzymanie aparatu. Jak go znaleźć?

Niezbędne jest znalezienie idealnego fotografa ślubnego, który uwieczni Twój wielki dzień w aparacie. Mimo że robienie oszałamiających zdjęć powinno być ich misją, praca fotografa ślubnego wykracza daleko poza trzymanie aparatu.

Powinni wiedzieć, jak:

  • uzyskać odpowiednie kadry,

  • fotografować wszystkich właściwych ludzi,

  • świetnie się bawić!

Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepszego z najlepszych, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Oto jak znaleźć fotografa ślubnego.

Gdzie zacząć

Zanim zaczniesz szukać, upewnij się, że masz kilka szczegółów na temat swojego ślubu. Powinieneś mieć ustaloną datę, miejsce ślubu i budżet, zanim jeszcze zacznie Cię interesować fotografia ślubna kraków. Pomoże to później, gdy zaczniesz szukać informacji o cenach i będziesz musiał sprawdzić dostępność fotografa ślubnego.

Poznaj swój styl

Powinieneś znać pożądany wygląd swoich zdjęć. Różni fotografowie ślubni używają różnych stylów fotograficznych, więc spróbuj wyczuć, co lubisz (znacznie ułatwi to zawężanie). Czy lubisz wyższy kontrast? Czy lekka i przestronna sesja to twoja preferencja?

Wykonaj swoje badania

Będziesz chciał rozpocząć polowanie przy odrobinie badań. Internet to kopalnia, która doprowadzi Cię do mnóstwa portfolio i recenzji na temat fotografów ślubnych. Wystawy weselne, Instagram i staroświecki przekaz ustny są również świetnymi narzędziami badawczymi.

Przeczytaj recenzje

Chcesz wiedzieć, co działo się za zdjęciami? Zacznij czytać recenzje. Nawet jeśli uwielbiasz zdjęcia konkretnego fotografa, może okazać się koszmarny we współpracy. Zwróć uwagę, jak recenzenci mówią o swoich doświadczeniach i czy czuli się zachęcani i pewni siebie podczas całego wydarzenia. Chcesz czuć się swobodnie w dniu ślubu, nie stresować się – fotograf ślubny kraków ma w tym dużą rolę do odegrania.

Śledź go w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to twój najlepszy przyjaciel podczas polowania na fotografa. Pozwoli ci zajrzeć do ich portfolio i pomoże Ci uzyskać inspekcję zdjęć, które chciałbyś mieć na swoim weselu. Obserwuj kilka swoich ulubionych i sprawdzaj co chwilę, aby zobaczyć, jak są aktywni.

Zastanów się, czy podoba Ci się ich praca

Czy podoba ci się to, co widzisz? Nie, nie chodzi o zwykłe – tak, całkiem niezłe, ale mamy na myśli naprawdę miłość. Jeśli nie możesz sobie wyobrazić by zdjęcia z waszego ślubu nie znalazły się w jego portfolio, istnieje szansa, że ten fotograf ślubny może być tym, którego chcecie mieć.

Skontaktuj się

Nadszedł czas, aby sięgnąć i uzyskać szczegółowe informacje na temat ich dostępności i cen. Kontakt z kimś, kogo nie znasz, jest zawsze niezręczny. Ale nie przejmuj się, to jest ich źródło utrzymania i będą podekscytowani, że dostaną wiadomość od potencjalnego nowego klienta. Skorzystaj z np. z gotowego formularza na ich stronie jako narzędzia do przesyłania wiadomości, aby poprosić fotografów o wycenę i zachować porządek w kontakcie.

Podobnie jak w przypadku większości e-maili biznesowych, powinieneś spodziewać się odpowiedzi za około 48 godzin. Posiadanie fotografa, który udzieli odpowiedzi w odpowiednim czasie, jest ważne, ponieważ to mówi wiele o tym, jak będzie pracować już w dniu ślubu.

One Comment on “Fotograf ślubny, czyli znacznie więcej niż trzymanie aparatu. Jak go znaleźć?”

  1. Fotograf ślubny to faktycznie zdecydowanie więcej niż trzymanie aparatu. Warto się o tym przekonać oglądając portfolio, rozmawiając lub odwiedzając alternatywne targi ślubne gdzie wyselekcjonowani wystawcy znajdują czas na spokojną rozmowę o swojej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *