Akcesoria dla bezpiecznego podróżowania z dzieckiem i te, których należy unikać

Rodzice, opiekunowie i dziadkowie uwielbiają obdarowywać dzieci prezentami. Wszystko – od body dla niemowlaków, przez telefony komórkowe po zabawki – pokazuje miłość do dziecka i podkreśla styl rodziców oraz indywidualność dziecka. Na rynku jest z pewnością wiele akcesoriów i narzędzi dla niemowląt i małych dzieci.

Ale rodzice nigdy nie będą rozczarowani, jeśli zostaną obdarowani przez takie akcesorium jak smart kid belt zamiast fotelika samochodowego. Foteliki samochodowe, foteliki podwyższające i smart kid belt to wszystkie narzędzia zaprojektowane, aby pomóc chronić dziecko przed obrażeniami zagrażającymi życiu w razie wypadku samochodowego. Te urządzenia przytrzymujące dla dzieci zostały przetestowane w celu bezpiecznego unieruchomienia w samochodzie:

  • niemowląt
  • małych dzieci
  • dzieci

Większość akcesoriów do fotelików samochodowych i podwyższających nie została przetestowana i może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Inaczej, jeśli chodzi o smart kid belt, który ma za sobą całą gamę zaawansowanych testów. Zresztą najlepiej sprawdź opinie o urządzeniu Smart Kid Belt , które doskonale potwierdzają jakość tego urządzenia.

Akcesoria, których należy unikać!

Kiedy rodzice robią zakupy dla swojego nowego dziecka, albo bliscy, którzy również chcą im sprawić przyjemną niespodziankę z pewnością natkną się na różnorodne akcesoria do fotelików samochodowych zaprojektowane w celu zwiększenia komfortu dziecka, w tym:

  • zagłówki
  • ochraniacze pasów
  • pokrowce zimowe.

Owszem – dziecko może wyglądać uroczo i przytulnie w foteliku samochodowym wyposażonym w te dodatki, w rzeczywistości mogą one stanowić niepotrzebne niebezpieczeństwo. Problem polega na tym, że chociaż foteliki samochodowe, foteliki podwyższające i alternatywne smart kid belt zostały przetestowane pod kątem zderzenia, te dodatkowe elementy mogą sprawić, że one nie zadziałają odpowiednio i mogą uniemożliwić prawidłowe działanie systemu przytrzymującego. Oto kilka popularnych akcesoriów do fotelików samochodowych i związanych z nimi zagrożeń.

Pokrowce na szelki

Kiedy pasy ocierają się o szyję i pucołowate policzki dziecka, może być kuszące, aby wybiec naprzeciw potrzebom komfortu malucha i kupić te pokrowce dla wygody. Chociaż osłony uprzęży wyglądają nieszkodliwie, mogą rozluźnić uprząż wokół ciała i zakłócać umieszczenie klipsa na piersi. Niektóre foteliki samochodowe będą wyposażone w podkładki lub pokrowce na pasek – zostały one przetestowane i zatwierdzone do bezpiecznego użytkowania z systemem przytrzymującym. Sprawdź w instrukcji, czy pokrowce można bezpiecznie zdjąć lub czy można ich używać tylko wtedy, gdy dziecko ma określoną wagę.

Wkładki dla niemowląt lub zagłówki

Twój mały noworodek, małe niemowlę lub małe dziecko może wyglądać niewygodnie na dużym foteliku samochodowym. Nie używaj jednak dodatkowych wkładek wspierających, zagłówków ani poduszek, które nie były dostarczane z systemem przytrzymującym. Babcia, które je podarowała na pewno chce dobrze – ale urządzenia te mogą zmienić odległość i prędkość ruchu głowy i klatki piersiowej dziecka podczas zderzenia.

Dodaj komentarz