Balustrady ze szkła – gdzie i dlaczego warto je zastosować?

Szklane elementy są powszechnie wykorzystywane w nowoczesnej architekturze oraz aranżacji wnętrz. Szkło ma bowiem cały szereg zalet – od estetyki do funkcjonalności i trwałości. Wśród najnowszych trendów architektonicznych i wnętrzarskich znaleźć można między innymi balustrady wykonane ze szkła. Sprawdzają się równie dobrze, a często nawet lepiej niż te same elementy wykonane z drewna lub kamienia.

Balustrady wykonane ze szkła to świetne rozwiązanie zarówno do domów mieszkalnych, jak i biur, galerii handlowych czy obiektów użyteczności publicznej. Można je wykorzystać na schodach i klatkach schodowych, w dużych biurach, gdzie są różnice poziomów wymagające zachowania bezpieczeństwa, a także w ciągach komunikacyjnych, na tarasach i balkonach. Jedną z największych zalet balustrad szklanych jest przepuszczanie światła, a co za tym idzie – rozjaśnianie wnętrza. Tam, gdzie drewniane balustrady powodują półmrok lub egipskie ciemności, tam balustrady wykonane ze szkła zapewnią odpowiednie doświetlenie, a co za tym idzie, także optyczne powiększenie wnętrza. Szklana balustrada dostarczy światło na ciemne poddasze i klatkę schodową, a także wpuści słońce do salonu przez okno balkonowe. Balustrady wykonane ze szkła bardzo dobrze sprawdzają się w nowoczesnej stylistyce, wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim czy minimalistycznym, a także we wnętrzach loftowych i industrialnych.

Mocne i trwałe rozwiązania

Szklane balustrady pod względem funkcjonalności i jakości wykonania w niczym nie ustępują rozwiązaniom z kamienia czy drewna. Są bowiem wykonywane z odpowiednio wzmocnionego szkła hartowanego, pokrytego dodatkowymi mocnymi powłokami. Dzięki temu balustrady są mocne, solidne, trwałe, odporne na uderzenia i uszkodzenia. Nie tłuką się i nie rozsypują w drobny mak, dzięki czemu są bezpieczne także w pomieszczeniach, w których mieszkają małe dzieci. Jedynym mankamentem szkła może być podatność na zabrudzenia. Wszystkie smugi i dotknięcia zostają na nim, dlatego wymagają regularnego i dosyć częstego sprzątania. Utrzymanie w czystości balustrad szklanych nie jest jednak problemowe. Wystarczy kilka minut, aby szkło lśniło dawnym blaskiem.

Inwestuj w profesjonalne usługi

Jeśli szukasz firmy oferujące balustrady szklane na najwyższym poziomie, warto sprawdzić ofertę na https://producentbalustrad.pl/balustrady-szklane-warszawa/. Barierki wykonane ze szkła są bowiem dobrym rozwiązaniem jedynie wtedy, gdy są fachowo wykonane oraz prawidłowo zamontowane. Bezpieczny montaż sprawia, że są mocne, wytrzymałe i w niezmienionym stanie mogą służyć przez wiele lat. W ofercie producentów balustrad szklanych możemy znaleźć gotowe modele, które wystarczy jedynie zamontować, a także ofertę wykonania balustrady na dowolny wymiar oraz zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami zamawiającego. Nawet, jeśli wśród gotowych produktów nie znajdziemy nic pasującego, możemy mieć pewność, że balustrada szklana na zamówienie z pewnością szybko stanie się dużą ozdobą dla naszego wnętrza.

Dodaj komentarz