Czy znasz implanty tak, aby się na nie świadomie zdecydować? Dowiedz się więcej!

Implanty dentystyczne to słupki (tytanowe śruby), które są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki. W procesie zwanym osteointegracją łączą się z kością, tworząc stabilną podstawę dla filaru lub słupka, który będzie podtrzymywał most koronowy lub protezę. Czy jesteś dobrym kandydatem na implanty dentystyczne? Czy znasz implanty Szczecin aby się na nie zdecydować? Dowiedz się więcej, czytając ten artykuł do końca!

Mówi się, że implanty funkcjonują prawie tak, jakby były naturalnymi zębami, co stanowi doskonałą opcję trwałej wymiany.

Rodzaje implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne można podzielić na dwie główne kategorie, w zależności od ilości zastępowanych zębów. Możesz przywrócić pełny łuk lub pojedynczy ząb.

Pełne implanty dentystyczne

Istnieje możliwość wymiany wszystkich zębów, aby zapewnić pacjentowi całkowicie odnowiony uśmiech. Pełne implanty dentystyczne są stałe lub wyjmowane. Pierwszy jest zwykle montowany na czterech implantach. Druga opcja, zwana implantami protezy, czasami może być wykonana przy użyciu tylko dwóch. Jeśli pozostaną jakieś zęby, mogą zostać usunięte. Sztuczne uzębienie jest dostosowane do twarzy i ust, nadając im naturalny wygląd.

Implant pojedynczy ząb

Jeśli brakuje Ci tylko jednego zęba, Twój implant podtrzyma jedną koronę. Nadal będzie zastępować korzeń, co oznacza, że ​​kość będzie stymulowana. Implanty z pojedynczymi zębami są często zalecane do wymiany zębów przednich. Implant pojedynczy ząb jest świetną alternatywą dla mostu, ponieważ nie niszczy sąsiednich zębów naturalnych. Stoi samodzielnie, zapewniając pacjentowi pełną funkcjonalność i imponującą estetykę. Implanty stomatolog Szczecin może zastosować do podparcia mostu, jeśli pacjentowi brakuje wielu sąsiadujących zębów.

Bliższe spojrzenie na koszt implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne cieszą się dobrą opinią dzięki ich zdolności do pokonywania budżetów. Według danych prawie 90% ludzi nie może sobie na nie pozwolić. Ceny wahają się od kilku tysięcy za pojedynczy implant dentystyczny do dziesięciu tysięcy za pełne usta. Dokładne koszty implantów, które są wymienione na stronach poszczególnych klinik, nie uwzględniają zniżek z ubezpieczenia, planów dentystycznych ani innych rabatów. Z drugiej strony koszt implantów dentystycznych może być znacznie wyższy dzięki towarzyszącym zabiegom, takim jak:

• znieczulenie stomatologiczne,
• zdjęcia rentgenowskie,
• ekstrakcja zęba,
• przeszczep kości.

Odbudowa zęba w postaci implantu składa się z trzech głównych części. To są mocowanie, zaczep i sztuczny ząb. Pierwszy element wchodzi do dziury w dziąśle, w którym brakuje zęba. Sztyft implantu przypomina śrubę i jest częścią, która łączy się z kością. Umieszczenie tego jest krótkim zabiegiem chirurgicznym. Po umieszczeniu uchwytu na miejscu, zakłada się warstwę leczniczą, aby upewnić się, że dziąsła wokół prawidłowo rosną. Chirurg może odczekać 6-8 tygodni przed założeniem łącznika gojącego.

One Comment on “Czy znasz implanty tak, aby się na nie świadomie zdecydować? Dowiedz się więcej!”

Dodaj komentarz