Prom z Niemiec do Danii – skąd odpływa, cennik

Bezpieczeństwo i terminowość mają ogromne znaczenie przy wyborze każdej przeprawy promowej. Nie inaczej jest w przypadku połączenia morskiego z Niemiec do Danii. Niewielka odległość między portami i duża częstotliwość odejść promów zapewniają przewoźnikom komfortowe warunki do zaplanowania przewozu cargo. Przeczytaj więcej!

Jakie połączenia są dostępne z Niemiec do Danii?

Na linii Niemcy–Dania przewozy cargo obsługuje przewoźnik Scandlines. Promy realizują następujące połączenia: Rostock–Gedser oraz Puttgarden–Rodbyhavn (Rodby). Pierwsze z połączeń, czyli Rostock–Gedser dzieli odległość 52 kilometrów, co przekłada się na ok. 2 godziny podróży morskiej. Prom z Niemiec do Danii na tej relacji kursuje niemal całą dobę – od 4 rano do 22 w nocy. Podobnie jest w przypadku rejsów powrotnych z Danii do Niemiec. Różnica między nimi polega na tym, że rejsy realizowane są w godzinach 2 a 22. W ten sposób dla przewoźników i spedytorów dostępnych jest ok. 20 rejsów w obie strony, co daje komfortowe warunki do organizowania przewozu.

Jeśli mowa o drugim z dostępnych połączeń, czyli Puttgarden–Rodbyhavn (Rodby), odległość jest jeszcze mniejsza. 20 kilometrów dystansu przekłada się na ok. 45 minut rejsu. Pomiędzy portami armator Scandlines organizuje rejsy przez całą dobę. Przekłada się to na stałą dostępność połączeń i krótkie oczekiwanie. Zwykle każdego dnia na tym dystansie organizuje się 100 połączeń w obie strony.

Wejdź w link i dowiedz się więcej: https://promy24.com/pl/kierunki/promy-niemcy-dania.html

Dlaczego warto wybrać połączenie Niemcy–Dania?

Organizowanie transportu cargo na połączeniach Rostock–Gedser oraz Puttgarden–Rodbyhavn (Rodby) mają swoje liczne zalety. Po pierwsze oba kraje dzieli niewielka odległość, co sprzyja krótkiej podróży. Spora ilość odejść promów cargo pozwala na sprawne pokonanie dystansu i kontynuowanie podróży. Po drugie dzięki połączeniu promowemu Niemiec z Danią przewoźnicy mogą szybciej dostać się do Szwecji. W tym celu spedytorzy wybierają połączenie promowe między miastami Helsingor–Helsinborg. Drugą opcją jest most i tunel zlokalizowany pomiędzy Kopenhaga i Malmö.

Po trzecie bez względu na wybrane połączenie armator oferuje opcję biletu otwartego (Rostock–Gedser również w formie konkretnej godziny odejścia). To komfortowa opcja zwłaszcza wtedy, gdy trudno przewidzieć obłożenie promu lub czas dotarcia pojazdu ciężarowego do portu. Bilet otwarty pozwala na realizację przeprawy w ciągu całego dnia zgodnie z datą widniejącą na bilecie.

Jaka jest cena promu między Niemcami a Danią?

Rezerwacja biletów dokonywana jest nawet w dniu odejścia. Duża częstotliwość rejsów sprawia, że nie ma problemów z realizacją przeprawy. W przypadku przewozów cargo koszty można ustalić indywidualnie z armatorem lub przy rezerwacji biletów u pośrednika. Cennik na przeprawy promowe między Niemcami a Danią w dużej mierze zależny jest od rodzaju pojazdu, typu ładunku oraz liczby osób w pojeździe. Warto dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie daje armator i sprawdzić ceny, by wybrać optymalne połączenie i uniknąć dodatkowych kosztów.