Renowacja podłogi, czyli jak wnieść do garażu więcej stylu?

Jeśli chcesz dodać trochę stylu i koloru do garażu, jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia jest renowacja podłogi. Standardowe betonowe podłogi garażowe są funkcjonalne, ale przy odrobinie dodatkowego wysiłku mogą być atrakcyjne, a nawet wygodne.

Jednym z problemów jest jednak fakt, że w rzeczywistości istnieje wiele możliwości ulepszenia podłogi w garażu, a większość właścicieli domów ma problem z wyborem opcji, choć firmy takie jak http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/ mocno im w tym pomagają. Sposobem na rozpoczęcie myślenia o nowej podłodze garażu jest podzielenie wyborów na dwie podstawowe kategorie: powłoki i pokrycia.

Powłoki nakłada się wałkiem lub pędzlem i przywierają bezpośrednio do podłogi. Farby i żywice epoksydowe są głównymi produktami w tej kategorii.

Pokrycia to produkty, które są ułożone na podłodze garażu. Można je przenosić lub usuwać w dowolnym momencie, możliwe jest również cyklinowanie parkietu w późniejszym czasie. Płytki i maty to kolejne produkty pasujące do tego opisu. Poniżej znajdziesz krótkie opisy opcji i kilka bardziej szczegółowych informacji i instrukcji.

Wszystkie dobre powłoki podłogowe zaczynają się od przygotowania i naprawy powierzchni betonowej, czasem konieczne jest cyklinowanie podłogi w pierwszej kolejności. Wreszcie osoby zamieniające swój garaż w przestrzeń życiową będą chciały przestudiować różne metody izolacji podłogi, a także zamknąć duży otwór w ścianie utworzony przez usunięcie drzwi garażowych.

Powłoki garażowe składają się z dwóch różnych rodzajów produktów, farby i żywicy epoksydowej. Chociaż łatwo jest pomylić oba, ponieważ oba rozwiązania są nakładane wałkami i szczotkami, są one rzeczywiście całkiem różne z punktu widzenia chemicznego i wydajności. Jeśli podłoga w garażu jest poplamiona olejem, smarem i rdzą, możesz łatwo nadać jej nowe życie dzięki odpowiednio dobranej farbie podłogowej. Standardem dla twardej, ładnie wyglądającej powierzchni na podłodze garażu jest epoksydowa podłoga garażowa. Chociaż często słyszy się, że ludzie mówią o „farbie epoksydowej”, w rzeczywistości żywice epoksydowe i farby są różnymi produktami o różnych składach chemicznych. Przygotowanie i aplikacja są tutaj nieco bardziej złożone niż w przypadku farby.

Zanim jednak rozpoczniesz pracę epoksydową na podłodze garażu, musisz zdecydować, który styl epoksydowy wybrać. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rzucił dywan lub inne pokrycie na podłogę garażu, ale jeśli potrzebujesz powierzchni, która wytrzyma rutynowe użytkowanie garażu, konieczny jest produkt wyprodukowany specjalnie dla podłóg garażowych.

Istnieją trzy podstawowe typy płytek podłogowych garażowych:

  • sztywne płytki z tworzywa sztucznego
  • elastyczne płytki gumowe i plastikowe
  • płytki kompozytowe z drewna

Nie ma łatwiejszego sposobu na pokrycie podłogi garażu niż przez rozłożenie maty. Dywaniki garażowe są dostępne w różnych stylach, kolorach i materiałach. Plamy olejów i smarów sprawiają, że podłoga garażu jest brzydka i nieuporządkowana, ale może również powodować problemy z wykończeniami farb i epoksydów. Nie zapomnij ich oczyścić i uporządkować przed nałożeniem czegokolwiek.

[TB]

Dodaj komentarz