Zalety stosowania folii PPF

Kiedy po raz kolejny wydajemy bajońskie sumy na kosmetyki do pielęgnacji samochodowej karoserii i za każdym razem okazuje się, że odporność na zarysowania jest właściwie żadna – frustracja miesza się z niechęcią i zastanawiamy się czy istnieje dobry i sprawdzony sposób na to, by ochronić nasze samochody? Zwłaszcza te nowe, przed nieoczekiwanymi śladami zarysowań, działaniem czynników atmosferycznych lub przebarwieniami na lakierze? Tak!

Tym rozwiązaniem będzie wysokiej jakości, ochronna folia PPF! Zdecydujcie się już dziś na szeroki i profesjonalny detailing Gdynia i odkryjcie zupełnie nową jakość bezpieczeństwa karoserii Waszych samochodów w każdej sytuacji!

Folia PPF – co to jest?

Folią PPF nazywamy specjalną powłokę z tworzywa sztucznego, którą stosować można zarówno do ochrony pojedynczych części samochodowych, jak i całej powierzchni pojazdu. Jest to materiał niezwykle plastyczny, przez co przeznaczony do kreatywnych działań z dziedziny detailingu. Dzięki folii PPF działania mechaniczne i zjawiska atmosferyczne będą pozostawiały mniejsze ślady na powierzchniach:

  • progów bagażowych zderzaków
  • progów wewnątrz auta
  • zderzaków
  • błotników
  • przedniej i tylnej maski
  • lusterek
  • reflektorów
  • drzwi bocznych
  • wnęk klamek

Folia PPF – z czego jest zrobiona?

Do wykonywania folii PPF (Paint Protection Film) stosuje się poliuretan. Materiał ten, dzięki wysokiemu poziomowi przezroczystości, po naniesieniu na powierzchnie blaszane lub z tworzyw sztucznych staje się kompletnie niewidoczny. Grubość folii PPF przyrównać można do trzech warstw ochronnego, bezbarwnego lakieru samochodowego.

Poliuretan posiada imponujący stopień twardości, dzięki czemu samochodowi nie zagrażają np. ślady piasku lub żwiru, a także gradobicie, zarysowanie kluczami, promieniowanie słoneczne czy przypadkowe otarcie się o inny samochód w czasie parkowania. Lakier pod folią zachowuje pełny blask i intensywność koloru. Folia PPF jest materiałem, który posiada silne właściwości autoregeneracji. Wystarczy ciepłe powietrze lub woda, aby najdrobniejsze uszkodzenia na powierzchni blachy samochodowej ustąpiły.

Folia PPF – ile kosztuje?

Kwestia, ile zapłacimy za nałożenie folii PPF na nasz samochód, jest bardzo indywidualna. Zależy od tego, w ilu miejscach ma zostać rozmieszczona. Najwięcej oczywiście zapłacimy za ofoliowanie całego auta.

Oddając samochód do detailingu, można być pewnym, że nie pozostaną po zabiegu żadne ślady mechaniczne. Do nakładania folii nie stosuje się żadnych ostrych sprzętów. Jeśli chcecie powierzyć swój samochód profesjonalistom w celu nałożenia folii PPF, najpierw usuńcie z nadwozia wszelkie ślady zabrudzeń. Dzięki temu powierzchnie pokryte warstwą ochronną będą gładkie i pozbawione nieestetycznych punktów na delikatnych płaszczyznach blaszanych. Dobrze będzie pamiętać jeszcze, że folie PPF spełniają swoje zadanie przede wszystkim w samochodach nowych, kupionych niedawno w salonach. Stosowanie ich dla starych i wysłużonych pojazdów przez znawców motoryzacji uznawane jest za mało opłacalne.

Dodaj komentarz