Bądź piękna za kółkiem! Wyśpij się w jedwabnej pościeli.

Nazywają to „wypoczynkowym pięknem” z jakiegoś powodu: sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Istnieje kilka sposobów, aby ulepszyć jakość snu, jeśli chodzi o wpływ na twój wygląd, od użycia jedwabnych poszewek po zwykłe ścielenie łóżka każdego dnia. Pozwól mi wyjaśnić.

Jak czyścić jedwabne poszewki na poduszki?

Może to zabrzmieć beznadziejnie ekstrawagancko, ale spanie na jedwabnych poszewkach na poduszki oferuje korzyści znacznie wykraczające poza sam urok tego wszystkiego. Jeśli twoje włosy są podatne na puszenie się, jedwab pomoże uchronić twoje loki przed nadmiernym wysuszeniem. A dla tych, którzy mają skłonność do trądziku, dermatolodzy zalecają jedwabne poszewki na poduszki jako sposób na zmniejszenie wyprysków.

Ale wtedy oczywiście musisz walczyć z praniem jedwabnej poszewki na poduszkę! A jedwab to wymagająca diwa tkaniny. Dobrą wiadomością jest to, że ogólnie będziesz bez problemu mogła prać swoje jedwabne poszewki na poduszki w pralce, o ile będziesz przestrzegać kilku zasad. Zanim jednak do nich przejdziemy, zachęcam do zapoznania się z instrukcjami producenta dotyczącymi czyszczenia konkretnej marki kupowanych produktów, ponieważ praktyki pielęgnacyjne mogą się różnić w zależności od stylu (jest to również rzecz, którą warto wziąć pod uwagę, gdy chodzi o dokonywanie zakupu tak luksusowego towaru, jakim jest jedwabna pościel ).

Trzy zasady prania jedwabnej pościeli to:

1. Wybierz detergent przeznaczony do stosowania na jedwabiu. Istnieje wiele opcji w różnych przedziałach cenowych.
2. Pranie w pralce – należy wybrać zimny, delikatny cykl. Idealnie jedwabie powinny być prane razem z innymi jedwabiami i delikatnymi tkaninami, ponieważ cięższe, trwalsze tkaniny mogą uszkodzić delikatniejsze tkaniny podczas prania.
3. Jeśli chodzi o suszenie jedwabnych prześcieradeł i poszewek na poduszki, suszenie na powietrzu jest idealne, ale możesz również wybrać suszenie w suszarce bębnowej przy ustawieniu bez ogrzewania.

Jak wyprać maskę na oczy?

Niektórzy ludzie śpią z maską na oczy, aby zablokować światło, co sprzyja głębszemu senowi. Ale równie często zdarza się, że typy masek snu nie zdają sobie sprawy, że te rzeczy należy prać raz na miesiąc lub dwa. Pranie w rękach jest dość bezbolesną opcją, biorąc pod uwagę, że maski do spania są tak małe, ale można je również wrzucić do prania – po prostu włóż je do siatkowej torby na pranie w celu ochrony gumy mocującej maskę do głowy przed rozciągnięciem.

Jak utrzymać materac i poduszkę wolne od alergenów?

Wszystkie jedwabne poszwy i maski na świecie nie zrobią nic dla twojego wyglądu, jeśli jesteś pociągającym, czerwonookim wrakiem z powodu alergii. Jeśli po zbadaniu przez lekarza odkryjesz, że masz znaczną alergię na kurz lub roztocza, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, jest wyczyszczenie materaca i poduszek, w których znajduje się ogromna liczba roztoczy.

Większość poduszek można wyprać, a te, które nie mogą zostać wprowadzone do pralki, można wysłać do pralni chemicznej – sprawdź na metce z instrukcją obsługi odpowiednie podejście do wyczyszczenia poduszki. Materacy oczywiście nie można po prostu wrzucić do pralki! Ale można je odkurzyć. Tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *