Kombinezony motocyklowe – jedno częściowe czy dwuczęściowe?

Jazda na motocyklu jest pasją coraz bardziej popularną, z której korzysta coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego – motocykl i długie trasy pokonywane szybkim dystansem dają mnóstwo adrenaliny, a przy tym pozwalają na odstresowanie się, zrelaksowanie i naładowanie pozytywną energia. Warto jednak pamiętać, że jest to sport dosyć niebezpieczny, jeśli nie zadbamy o podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dobry i sprawny motocykl ze świetnym wyposażeniem to jedno. Nie można jednak zapominać także o kombinezonach motocyklowych, które są niezbędne dla bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Kombinezony motocyklowe powinniśmy zakładać za każdym razem, gdy planujemy jazdę na motorze. Warto również zadbać o to, by były to produkty solidnie wykonane, trwałe, wytrzymałe i doskonałej jakości. Nowoczesne kombinezony motocyklowe z Moto-Tour.com.pl to propozycja dla tych motocyklistów, którym zależy na połączeniu komfortu z bezpieczeństwem. Zanim jednak wybierzemy konkretny model kombinezonu, na samym początku trzeba podjąć decyzję, czy będzie to model jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Zalety i wady kombinezonów jednoczęściowych

Kombinezony jednoczęściowe są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla ich użytkowników. W pełni chronią całe ciało, zapewniając mu stuprocentową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Należy je zawsze mieć na sobie szczególnie wtedy, gdy planujemy jazdę wyczynową czy lubimy poszaleć na torze. Trzeba jednak pamiętać, że kombinezon jednoczęściowy ma też pewne niedogodności. Przede wszystkim jest niewygodny, jeśli chodzi o jego zakładanie – aby wcisnąć się w niego, potrzeba sporo wprawy i doświadczenia. Zakładanie jest dosyć czasochłonne, dlatego na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie planujemy długiej jazdy, a jedynie kilka minut na trasie.

Kombinezony dwuczęściowe – większa wygoda, mniejsze bezpieczeństwo

Kombinezony dwuczęściowe to zdecydowanie bardziej wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie mają wielkich sportowych maszyn ani nie jeżdżą z zawrotnymi prędkościami. Kombinezon dwuczęściowy nakłada się na siebie o wiele szybciej, a przy tym można w nim chodzić nawet przez kilka godzin czy wybrać się do sklepu bez narażenia na zdziwione spojrzenia otoczenia. Trzeba jednak mieć świadomość, że taki kombinezon jest mniej bezpieczny niż wersja jednoczęściowa.

Najlepszym rozwiązaniem dla motocyklistów, którzy rozwijają swoją sportową pasję i nie mogą się zdecydować na konkretny model kombinezonu, jest kupno dwóch wersji – jednoczęściowej i dwuczęściowej – i nakładanie konkretnego kombinezonu w zależności od okoliczności. Choć każdy taki kombinezon to spory wydatek, jest to z pewnością inwestycja na długie lata. Dobre, solidne, świetnie wykonane kombinezony służą przez wiele sezonów, są doskonale dopasowane, nie niszczą się i nie zużywają z biegiem czasu. Można z nich więc korzystać przez wiele lat uprawiania tej sportowej pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *