Odzyskiwanie i dochodzenie zaniżonych odszkodowań OC

Coraz więcej można dzisiaj usłyszeć na temat specjalistów oferujących pomoc w uzyskaniu wyższego odszkodowania z OC sprawcy. Nic dziwnego – ilość wypadków na drogach jest niezmiennie wysoka, a samodzielna próba pozyskania godnej wartości odszkodowania procesem żmudnym i nierzadko – mało skutecznym.

Jak wygląda proces odzyskiwania odszkodowań OC?

Choć jest to kilkuetapowy proces – zdecydowanie mniej skomplikowany, aniżeli samodzielne domaganie się sprawiedliwości w obliczu zaniżonych odszkodowań OC. Pierwszym krokiem jest przekazanie firmie odszkodowawczej XPRIME zajmującej się odzyskiwania odszkodowań OC dwóch ważnych dokumentów:

  • kosztorys uzyskany od ubezpieczyciela,
  • decyzja o wysokości przyznanego odszkodowania.

Na podstawie tych dwóch ważnych informacji można przejść do kolejnego kroku, jakim jest ponowna analiza kosztorysu. Zwykle dokonują ją specjalnie wyznaczeni do tego rzeczoznawcy. Agencji, która ma poprowadzić cały proces zależy na skrupulatnym przeliczeniu wszystkiego tak, by jednoznacznie dojść do informacji jak mocno zostało zaniżone uzyskane odszkodowanie OC.

Następnym krokiem jest skontaktowanie się eksperta ds. odzyskiwania odszkodowań OC z osobą poszkodowaną. Zwykle ma to miejsce w formie kontaktu telefonicznego bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Kontakt ten ma na celu przedstawienie kwoty, za którą jest proponowany odkup zaniżonej części odszkodowania – jeśli jako osoba, która zleciła to zadanie zaakceptujesz kwotę – zostanie na tej podstawie podpisana umowa. Jest to tak zwana cesja wierzytelności ubezpieczeniowej.

Podpisanie cesji wierzytelności ubezpieczeniowej – co dalej?

Gdy dokument umowy zostanie obustronnie podpisany – możesz być już spokojny. Możesz odetchnąć z ulgą i właściwie nie przejmować się niczym związanym z całą sprawą. Ustalona kwota zostanie przelana na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy, a cały proces, wraz z podpisaną cesją już właściwie nie dotyczy Ciebie. Sprawa została przejęta, wraz z całym bagażem zmartwień z nią związanych. Nie ma potrzeby chodzenia po sądach i opłacania adwokatów.

Wszystko jest uczciwie rozwiązanie. Te argumenty w najlepszy sposób pokazują, że naprawdę warto w takich spornych sytuacjach zdecydować się na zaangażowanie w sprawę eksperta ds. odzyskiwania ubezpieczenia OC i zdjąć sobie cały ten ciężar z barków.

Odzyskiwanie zaniżonych ubezpieczeń OC – jak znaleźć wiarygodną pomoc?

Najważniejsze jest zrobić rozeznanie wśród osób, które już miały do czynienia z podobną sytuacją i korzystały z usług agencji, która faktycznie im pomogła – to znaczy miała na celu przede wszystkim to, by zapewnić możliwie najkorzystniejsze warunki dochodzenia odszkodowań osobowych.

Decydując się na współpracę z takim ekspertem można sobie oszczędzić wiele stresu, kosztów i formalności. To najprostszy sposób na pewne odzyskanie odszkodowania z OC, z którego skorzystało już wiele osób i dzisiaj już nawet nie pamiętają o całej sprawie, ale pamiętaj jedynie, iż cieszą się, że zdecydowali się na taką formę pomocy, nie musząc tracić więcej czasu, nerwów i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *