Lubisz samochody i paintball? Na pewno zainteresuje Cię jaki mechanizm skrywa marker!

Paintball ma wiele do zaoferowania – to przyjemna gra pełna akcji, nie wspominając o świetnym ćwiczeniu. Strzelanie z pistoletu paintballowego to także świetna zabawa. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa pistolet do paintballa?

Pistolety do paintballa nie działają w taki sam sposób, jak prawdziwe pistolety. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie strzelasz nimi do swoich znajomych, to dobra rzecz. Jest to także inny mechanizm, o którym można się przyjemnie uczyć – możesz zacząć edukację tutaj, a więcej wskazówek udzieli Ci każdy dobry sklep paintball.

Nie ma nic lepszego niż to wspaniałe, zmęczone uczucie, które odczuwasz po długim, zabawnym dniu gry w paintball. Może być jeszcze lepiej, jeśli strzelasz z pistoletu, wiedząc, jak działa pistolet jako podstawowy sprzęt do paintballa.

Jak działa pistolet paintballowy?

Oczywiście każdy pistolet do paintballa jest nieco inny. Jednak jeśli chodzi o działanie pistoletu do paintballa, podstawowy proces jest uniwersalny dla wszystkich pistoletów do paintballa.

Za każdym razem, gdy naciskasz spust pistoletu paintball, powoduje to uwolnienie wybuchu gazu. Prowadzi to do ruchu kontrolowanego zaworu, który wysyła twój paintball w podróż. W skrócie, tak działa pistolet do paintballa.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa pistolet do paintballa, ważne jest, aby wiedzieć, że nie każdy pistolet do paintballa jest taki sam. Istnieje kilka różnych konstrukcji i dwa główne typy: mechaniczny i elektroniczny.

Sposób działania pistoletu do paintballa jest pod pewnymi względami dość uniwersalny, ale istnieją pewne dość znaczące różnice. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy mówimy o pistoletach paintballowych mechanicznych vs. Elektronicznych.

Mechaniczny

Większość mechanicznych pistoletów do paintballa uważa się za uderzenia zwrotne. W tych pistoletach, po pociągnięciu za spust, uwalniasz śrubę napędzaną przez sprężynę.

Trzpień wpycha paintball do beczki, a następnie uderza w szpilkę, gdy już tam jest paintball. Trzpień otwiera zawór i pozwala powietrzu dostać się do beczki. Następnie siła rozszerzającego się powietrza powoduje powrót śruby do jej pierwotnej pozycji, stąd nazwa.

Elektroniczny

W przeciwieństwie do pistoletów mechanicznych, pistolety elektroniczne strzelają z pomocą kulek z farrbą za pomocą płytek drukowanych zasilanych bateryjnie. Aktywują elektrozawory, które prowadzą do odpalenia pistoletu.

Kiedy pociągniesz za spust, płytka drukowana odbiera sygnał do strzału. Możesz zaprogramować płytkę drukowaną, co ułatwia ustawienie pistoletu do automatycznego strzelania lub strzelania w różnych wzorach.

Aby zapewnić równomierne ostrzał, pistolety elektroniczne polegają na regulatorach. Regulatory to urządzenia mechaniczne, które uwalniają powietrze do cylindra pod stałym ciśnieniem, pomimo możliwych zmiennych ciśnień powietrza w zbiorniku.

Chcesz jeszcze lepiej poznać ten sprzęt? Tak jak wspominaliśmy wcześniej – najlepiej zrobić to, dopytując sprzedawców w renomowanym sklepie paintball.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *