Podróż samochodem z kotem – najważniejsze wskazówki

Wszyscy obserwujemy psy cały czas jadące samochodem, z głowami zwisającymi z okna i językami powiewającymi na wietrze. Transport psów w samochodzie jest łatwy. Ale co z kotem?

Koty to zazwyczaj zwierzęta domowe. Nie muszą wychodzić z łazienki i wolą zostać w domu. Ale czasami musisz zabrać kota do samochodu – jeśli się przeprowadzasz, idziesz do weterynarza lub jedziesz na wycieczkę. Jaki jest więc najbezpieczniejszy sposób ich transportu?

Znajdź nosidełko

Po pierwsze: upewnij się, że masz nosidełko. Nosidło powinno być na tyle duże, aby kot mógł wstać i się odwrócić. Ale nie za duże – w przeciwnym razie kot może zostać wrzucony do skrzyni i zraniony, jeśli będziesz musiał nagle zahamować. Najlepiej jest również umieścić w skrzyni znajomy, pachnący przedmiot, jak mały koc, i pozostawić nosidło na zewnątrz i otworzyć kotu na kilka dni przed podróżą, aby się nie bał tam wejść.

Przygotuj swojego kota

Odbierz karmę dla kota i naczynia z wodą na kilka godzin lub w nocy przed podróżą. W ten sposób nie musisz się martwić o posiadanie kuwety w samochodzie.

Zaplanuj swoje przystanki

Określ, jak długo będziesz podróżować. Jeśli jedziesz tylko do i od weterynarza, przygotowanie nie jest konieczne. Ale jeśli wybierasz się w ośmiogodzinną podróż, aby przejechać do innego miasta czy kraju – zastanów się, czy Twój kot nie powinien korzystać z przenośnej kuwety.

Pamiętaj: nigdy nie należy otwierać drzwi ani okien samochodu, gdy kot jest luźno w samochodzie. Koty są szybkimi, zwinnymi artystami ucieczkowymi – ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to stracić kota w strefie odpoczynku cztery godziny od domu. Ponadto, jeśli nie słyszałeś tego milion razy, nigdy nie zostawiaj swojego kota w gorącym samochodzie.

Wyruszyć w drogę

Kiedy w końcu wsiądziesz do samochodu, umieść nosidło w miejscu, w którym się nie przesunie. Może to być na podłodze samochodu lub na siedzeniu pasażera – ale jeśli jest na siedzeniu pasażera z przodu, upewnij się, że poduszka powietrzna jest wyłączona. Ponadto, jeśli umieszczasz skrzynię na siedzeniu, zapnij pasy wokół nosidła, aby nie spadło na podłogę podczas hamowania.

Uważaj na znaki ostrzegawcze

Jeśli twój kot miauczy podczas podróży, to normalne. W końcu wydarzy się jedna z dwóch rzeczy: kot przestanie miauczeć i zaśnie, albo zacznie dyszeć. Jeśli kot dyszy, natychmiast zatrzymaj samochód, zaopiekuj się zwierzakiem i skontaktuj się z weterynarzem. Dyszenie jest wyjątkowo nietypowe dla kotów i może być oznaką ekstremalnego stresu (tj. Twój kot ma atak paniki).

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas podróży z jakimkolwiek zwierzęciem, dlatego upewnij się, że podejmujesz odpowiednie środki ostrożności podczas transportu swojego kociaka.

Większość kotów jest najszczęśliwsza leniuchując w domu lub w ogrodzie – z pewnością nie oddalają się od jedzenia i przytulania! Czasami jednak może być konieczne wyniesienie ich ze strefy komfortu podczas podróży samochodem. Być może musisz odwiedzić weterynarzy lub groomerów, a może po prostu chcesz spędzić dzień ze swoim kotkiem. Bez względu na przyczynę, transport kotów może być nieco trudniejszy niż transport psów i może być konieczne wcześniejsze przygotowanie. Jeśli szukasz dodatkowych wskazówek – zajrzyj tutaj: https://abc-kot.pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *