Transport i spedycja – przed jakimi wyzwaniami stają firmy z branży tytoniowej?

Multimodalna spedycja międzynarodowa i odprawa celna w branży tytoniowej może stanowić wyzwanie, a szczególnie dla osób które dopiero zaczynają sprzedawać swoje tytonie papierosowe na tak szeroki rynek.

Można powiedzieć, że spedycja i odprawa celna dla przemysłu tytoniowego to intensywne działania. Czasami nawet pilne zamówienia, w tym pełne czarterowanie samolotu, wymagają zorganizowania przesyłek lotniczych, co nie jest proste. Na poziomie lokalnym każdej dostawie papierosów zazwyczaj towarzyszą uzbrojeni strażnicy, którzy muszą zostać zmienieni na każdej granicy powiązanej z lokalnym prawem jazdy, ale czy Ty też jako lokalna firma sprzedająca tytoń do papierosów też powinieneś się tym przejmować już teraz, gdy planujesz ekspansję?

Podczas gdy uzbrojone eskorty mogą być przydatnym środkiem odstraszającym w skrajnych przypadkach, jest to kosztowne i nie zawsze w 100% niezawodne rozwiązanie. Dlatego mądrzejsi dystrybutorzy opracowują dla swoich klientów zaawansowaną, opartą na oprogramowaniu alternatywę, która zapewnia im przewagę nad konkurencją przy 50% koszcie tradycyjnych strażników i ze 100% pewnością, że cały tytoń dotrze tam gdzie powinien, na czas i w bez szwanku.

Tytoń i powiązane z nim produkty są przechowywane i obsługiwane przez dzisiejszych, nowoczesnych (albo raczej stawiających na nowoczesne rozwiązania) dystrybutorów w wielu krajach w ramach umów międzynarodowych. Obejmuje to wszystkie rodzaje produktów:

  • tytonie do papierosów
  • same papierosy
  • składniki do produkcji
  • ale także materiały marketingowe

Temat ten również cały czas się prężnie rozwija np. niegdysiejszy magazyn dedykowany dla przemysłu tytoniowego miał zaledwie kilkaset metrów kwadratowych, a dzisiaj powierzchnia ta dochodzi do kilkudziesięciu metrów kwadratowych rozmieszczonych w licznych lokalizacjach, jest to bez żadnych wątpliwości logistyka o wartości dodanej.

O czym trzeba wiedzieć jako eksporter tytoniu na zagraniczne rynki?

Zgodnie z ustawodawstwem eksporter akcyzy powinien trzymać się na każdej wysyłanej pieczęci akcyzowej wydanej / zarejestrowanej przez kraj importera. W wielu przypadkach na każdej paczce papierosów wymagane są znaczki akcyzowe. Wyroby akcyzowe wymagają wysokiego poziomu kontroli – dlatego w nowoczesnych transportach już instaluje się śledzenie ich trasy. Taki system pozwala za pośrednictwem Internetu śledzić każde rozwiązanie poprzez kluczowe punkty (odjazd, granica, przeładunek, przybycie). System śledzenia ułatwia montaż operacyjnych wskaźników w celu zmierzenia ilości, jakości i procesów. Ważną funkcją są dane, na podstawie których przechowywane jest jak najwięcej informacji na temat każdej przesyłki.

Dlatego, jeśli jako lokalny sprzedawca marzący o ekspansji powinieneś zbudować naprawdę dedykowany zespół tytoniowy, specjalizujący się w specyficznych wymaganiach branżowych, wyprzedzając najnowsze trendy. Dzięki temu kiedyś z dumą będziesz mógł powiedzieć, że dostarczasz rozwiązania łańcucha dostaw godne największych producentów tytoniu.

Inspiracji szukaj tutaj: http://www.skleptytoniowy.pl/tytonie-papierosowe/

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *