Dlaczego akumulatory litowo jonowe cieszą się taką popularnością?

Akumulator litowo jonowy to obecnie jeden z najpowszechniej stosowanych rodzajów akumulatorów elektrycznych. Charakteryzuje się dużą lekkością, szybkim ładowaniem, zerową emisyjnością, a także możliwością doładowywania w dowolnym momencie np. podczas przerwy na lunch. Wyróżnia się większą gęstością energii aniżeli inne rodzaje akumulatorów, z którymi mamy do czynienia na rynku. Doskonałym tego przykładem będzie porównanie go do akumulatora kwasowo-ołowiowego, którego pod względem energii właściwej przewyższa aż o 50%.

Jak ładować akumulator litowo-jonowy?

Możliwości jakie dają współczesne akumulatory litowo jonowe, przyczyniły się do znacznego wzrostu ich popularności. Nic więc dziwnego, że są jednymi z najchętniej wybieranych, a tym samym i stosowanych źródeł energii zasilania zarówno w przypadku elektroniki użytkowej, jak i pojazdów elektrycznych. Dzięki temu, że wyróżnia je tzw. brak efektu pamięci, tj. rzeczywistej lub pozornej utraty pojemności, do której może dojść w wyniku nadmiernego ładowania bądź niepełnego rozładowania, mamy możliwość ich doładowywania w dowolnym momencie np. między dwiema czynnościami. Dodatkowo tego typu akumulatory, na co z pewnością należy zwrócić uwagę, charakteryzują się wolnym tempem rozładowywania. Mowa w tym momencie o wolnym spadku poziomu ich naładowania w sytuacjach, w których nie są podłączone do zewnętrznego obwodu.

Zalety akumulatora litowo jonowego

Powszechność oraz popularność stosowania akumulatorów litowo jonowych nie wzięła się znikąd. Produkty tego typu mają szereg zalet, które przemawiają na ich korzyść takich jak m.in.:

– wysoka pojemność energetyczna,

– bezobsługowość,

– możliwość doładowywania,

– brak efektu pamięci,

– brak emisji gazów podczas ładowania,

– możliwość pracy w niskich temperaturach,

– lekkość konstrukcji,

– wydajność oraz żywotność.

Sprawdzony dostawca akumulatorów litowo jonowych

Bater to uznany zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym producent wysokiej jakości urządzeń takich jak wspomniane wyżej akumulatory. Katowice to jedno z wielu miast, z którego od lat szereg firm korzysta z produktów oferowanych przez powyższą firmę. Z pewnością duży wpływ na wspomnianą kwestię ma fakt, że wieloletnie doświadczenie producenta, pozwoliło na opracowanie nowej generacji akumulatorów litowo jonowych, które wyróżniają się dłuższą żywotnością, bezpieczniejszym użytkowaniem (brak możliwości ich eksplozji) oraz redystrybucją energii podczas rozładowania.

Dodaj komentarz