Jakie są korzyści długoterminowego wynajmu samochodu

Najpowszechniejszym sposobem wynajmu samochodu jest najem na dni, czy też godziny. Coraz bardziej popularna jednak staje się inna forma korzystania z samochodu, jaką jest najem długoterminowy. Jest to alternatywa dla leasingu lub zakupu samochodu. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Elastyczność

Korzystając z opcji wynajmu długoterminowego, łatwo i szybko wymienisz samochód na nowy. Nie wiąże cię wieloletnia umowa, a dynamiczne czasy, w których żyjemy, wciąż zmieniające się warunki i potrzeby nie sprzyjają poważnym inwestycjom, jakim jest zakup auta. W jednej chwili ,ożesz potrzebować małego, zgrabnego auta do poruszania się po mieście, w drugiej – sporego rodzinnego SUV-a. Przy wynajmnie długoterminowym zmiana auta na bardziej dopasowane do potrzeb chwili nie jest problemem.

Wygoda

Gdy decydujesz się na wynajem długoterminowy – https://www.best-rent.pl/, nie musisz się martwić o zbyt wiele. Do twoich zadań należy jedynie wpłacanie miesięcznych rat, które są niskie, stałe i jasno określone, dlatego łatwo zaplanować je w budżecie, oraz tankowanie paliwa. Nie musisz się już martwić o rejestrację nowego auta, ubezpieczenie, przeglądy serwisowe, wymianę opon, czy rozliczanie szkód – tymi rzeczami zajmuje się firma wynajmująca.

Wszelkie formalności związane z wynajmem długoterminowym samochodu można załatwić on-line, pozostaje tylko czekać na dostarczenie samochodu w odpowiednie miejsce. Kwestie formalne są znacznie prosztsze do załatwienia niż na przykład leasing samochodu.

Nie tylko prywatni klienci cenią takie rozwiązanie. Duże firmy ograniczają wydatki poprzez rezygnację z działu obsugującego frimową flotę, co jest możliwe dzięki wynajmowi długoterminowemu.

Takie rozwiąznie pozwala też firmom zaoszczędzić gotówkę – można ją wtedy trzymać w rezerwie lub dzięki niej rozwijać inne ważne gałęzie działalności. Frima nie jest tak obciążona jak w przypadku korzystania z leasingu

Niskie miesięczne opłaty

Gdy kupujesz samochód za gotówkę, musisz zamrozić dużą jej ilość. Po wyjechaniu z salonu nowy samochód traci nawet 40% wartości.

Zakup samochodu używanego to też spore ryzyko – ciężko trafić na auto, które nie ma ukrytych wad i którego nie trzeba potem naprawiać, wydając dodatkowe pieniądze.

Leasing także wymaga zainwestowania sporej kwoty pieniędzy na początku – najczęściej jest to 20-50% wartości pojazdu. Nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.

Natomiast wynajem długoterminowy pozwala na korzystanie z nowego auta i nie wymaga dużych inwestycji. Płacąc niskie miesięczne raty korzystasz z fabrycznie nowego auta.

Dodaj komentarz